Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Dziś On wychodzi do nas... Boże Ciało 2020 - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Dziś On wychodzi do nas... Boże Ciało 2020


W czwartek, 11 czerwca przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto adoracji, kontemplacji i uwielbienia.
Tegoroczne Boże miało nieco inny przebieg, bowiem nie mogliśmy wyjść z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta, ze względu na pandemię koronawirusa. W kościele została odprawiona Msza św., której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Janusz Rumiński a kazanie wygłosił ks. Kamil Kowalski.

Następnie miała miejsce procesja na terenie wokół świątyni. Przygotowany został tylko jeden ołtarz zamiast czterech, który uczestnicy procesji okrążyli trzy razy. Choć skromniej niż w ubiegłych latach, równie pięknie i licznie cześć Jezusowi oddali wierni z parafii.

    

Dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii, prosząc Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej był publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Na zakończenie ks. proboszcz udzielił błogosławieństwa miastu i tym, którzy z powodów zdrowotnych, a także lęku przed zgromadzeniem zostali w swych domach, ale mieli pragnienie oddania czci Jezusowi. Więcej zdjęć...

- Dziś On wychodzi ze swoim błogosławieństwem, ze swoimi łaskami, darami do nas, aby pobłogosławić nasze domostwa, nasze zagrody, nasze pola, działki, ogrody, aby to błogosławieństwo umocniło też naszą wiarę i miłość do Niego - mówił  ks. kan. Janusz Rumiński, proboszcz parafii dla telewizji TVP 3. Do obejrzenia (od min. 01:06).

 

Ogłoszenia

* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies