Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Pożegnanie ks. Kamila Kowalskiego wyruszającego na Jamajkę - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Pożegnanie ks. Kamila Kowalskiego wyruszającego na Jamajkę


W niedzielę, 26 lipca parafianie żegnali ks. Kamila Kowalskiego, który za kilka dni opuści Polskę, aby pracować jako misjonarz na Jamajce. Na misji miał być już w czerwcu, ale plany pokrzyżowała epidemia. Przez czas oczekiwania na wylot ks. Kamil przez dwa miesiące pracował w naszej parafii.Dziękujemy za pracę duszpasterską, za postawę kapłańską, otwartość, życzliwość.
Życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej oraz zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym Jego osoby i pracy misyjnej.

– Dał się poznać jako dobry, otwarty i życzliwy kapłan – stwierdza proboszcz parafii ks. kan. Janusz Rumiński.
– Widzę w nim dużo wrażliwości, także żywej wiary, która jest dla nas przykładem, dla starszych kapłanów. To, że zdecydował się na wyjazd na misję, jest to też przejaw żywej wiary i dzielenia się nią z innymi – zaznacza proboszcz Rumiński.

Ksiądz Kamil będzie mieszkać przy ośrodku prowadzonym przez zakonnice w małej miejscowości Monte Bay. W parafii ma pomagać księdzu z Polski. Do wyjazdu przygotowywał się przez kilka miesięcy. Święcenia kapłańskie przyjął 5 lat temu. Przez okres pracy w diecezji płockiej ciągle myślał o pracy misjonarza (poniżej na zdjęciu z bp Piotrem Liberą).

Poniżej przedstawiciele Rady Parafialnej dziękują ks. Kamilowi za posługę duszpasterską w naszej parafii. 

Parafia wsparła ks. Kamila Kowalskiego nie tylko słowem, ale i datkami w wysokości 11076,70 zł, które przeznaczy na działalność misyjną. Ksiądz Kamil błogosławił wszystkim i zapewnił, że odwiedzi parafię podczas urlopu i opowie o doświadczeniach z Jamajki. Zabierze na nią krzyże misyjne, które otrzymał od nuncjusza apostolskiego w Polsce oraz biskupa płockiego.

Poniżej podziękowanie ks. Kamila Kowalskiego dla Parafian


Koronawirus niestraszny nowym misjonarzom - przeczytaj 

 

Ogłoszenia

* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies