Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Gościliśmy na obiedzie pielgrzymów z Warmii - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Gościliśmy na obiedzie pielgrzymów z Warmii


We wtorek, 3 sierpnia przez teren naszej parafii przechodziła 62-osobowa Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym - szczególnym - roku pielgrzymka i gościna, odbywała się w reżimie sanitarnym.To efekt pandemii koronawirusa. Pielgrzymów nie witali mieszkańcy, a przedstawiciele parafii, którzy utrudzonych trasą podjęli posiłkiem.
Pątnicy tradycyjnie zatrzymali się w świetlicy wiejskiej w Strachowie, gdzie chwilę odpoczęli po kilkugodzinnym marszu w strugach deszczu oraz zjedli dwudaniowy obiad oraz słodkości.
Bardzo dziękujemy parafianom ze Strubin oraz portalowi Płońsk w Sieci za ufundowanie obiadu. W imieniu pielgrzymów wdzięczność wyrażamy też za przygotowanie posiłku parafianom ze Strachówka oraz parafiankom z Płońska. Pyszne słodkości oraz picie dla pielgrzymów zafundowała Cukiernia Zbigniewa Dołęgowskiego oraz Gabinety Lekarskie Medicum. Wójt gminy Płońsk jak zawsze udostępnił pątnikom świetlicę oraz zapewnił dostęp do bieżącej wody oraz środków dezynfekujących. Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy za obsługę i czuwanie nad pielgrzymami. Pątnicy bezpiecznie przeszli przez teren naszej parafii dzięki wsparciu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policji. Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc, bo bez Was goszczenie pątników by się nie udało. Bóg zapłać.

 

     

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies