Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Sierpniowe spotkanie z Fatimską Panią - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Sierpniowe spotkanie z Fatimską Panią


W czwartek, 13 sierpnia odbyło się kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczęło się modlitwą różańcową, następnie miała miejsce Msza św., której przewodniczył Proboszcz ks. kan. Janusz Rumiński, w koncelebrze z ks. Dawidem Witkowskim.
W swoim kazaniu ks. Proboszcz odniósł się do czwartego objawienia fatimskiego, które miało miejsce nie 13 a 19 sierpnia 1917 r.
- Jak widzimy z czwartego objawienia Matki Bożej, Maryja prosi o to, aby codziennie odmawiać różaniec, aby nie przestawać w tej modlitwie różańcowej, szczególnie prosi dzieci a także i nas, aby modlić się wiernie i czynić ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, gdyż nie mają nikogo, kto by się za nich ofiarował i modlił. Dlatego starajmy się, aby modlić się za tych, którzy przebywają w czyśćcu , aby te osoby, które nie doświadczyły jeszcze miłości miłosierdzia Pana Boga i te osoby, za których nikt się nie modli, mogły doświadczyć naszej modlitwy – zaznaczał.
- Matka Boża też prosi, aby modlić się za grzeszników, za tych którzy i walczą z kościołem, którzy nie zachowują przykazań Bożych. Może jest to trudne dla nas. Ale to Maryja w czwartym objawieniu potwierdza, abyśmy modlili się za grzeszników, za tych, którzy są gdzieś daleko od Kościoła. Módlmy się za tych, którzy nie mają znikąd ratunku, aby ofiarować przynajmniej jedno Zdrowaś Maryjo... za grzeszników, aby nie byli potępieni - podkreślał na zakończenie ks. Proboszcz.
Po Mszy świętej przeszliśmy w procesji światła, wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła a całość zakończył Apel Jasnogórski. Sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie zakończyło pielgrzymowanie duchowe, które od 6 sierpnia prowadzone było w naszym kościele.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tym nabożeństwie. Tym samym zapraszamy, na kolejne, które odbędzie się 13 września. Więcej zdjęć...

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies