Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Uroczystość Wszystkich Świętych - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Uroczystość Wszystkich Świętych


Dziś uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam, że śmierć nie jest końcem ludzkiej egzystencji. Powołaniem człowieka jest życie wieczne. Jest dniem bardzo radosnym, w którym wspomina się wszystkich, którzy odeszli z tego świata i są już w wieczności z Bogiem, który jest źródłem wszelkiego życia i szczęścia, jakiego człowiek poszukuje.
W tym roku z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń cmentarze zostały zamknięte, nie mogliśmy tego dnia nawiedzić grobów naszych zmarłych, ale jedynie ich wspominać i ofiarować za nich modlitwy i odpusty.
Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył ks. kan. Janusz Rumiński, proboszcz parafii w koncelebrze z ks. Mariuszem Raczkowskim, modląc się za zmarłych z naszych rodzin, z naszej parafii, którzy spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym a także na innych cmentarzach, a należeli do naszej wspólnoty.
Homilię wygłosił ks. Mariusz Raczkowski. Więcej zdjęć...
- ,, W tym bowiem dniu w sposób szczególny uwielbiamy Boga, który jest źródłem naszej świętości, który wywyższył każdego z nas obdarzając swoim bożym nieprzemijającym życiem’’ – mówił. Kazanie do odsłuchania poniżej.

 

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies