Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2020 - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2020


W poniedziałek, 2 listopada obchodziliśmy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny.
Na Mszy św. o godz. 18.00 podczas Zaduszek płońskich, modliliśmy się za zmarłych w ostatnim roku a także za spoczywających na innych cmentarzach a należących do naszej wspólnoty.
Mszę św. sprawowali ks. kan. Janusz Rumiński, proboszcz parafii wraz z ks. Mariuszem Raczkowskim.
Podczas kazania ksiądz proboszcz podkreślał, że dziś to my śpieszymy ze zbawiennym wsparciem modlitewnym tym, którzy sami sobie pomóc już nie mogą. Potrzebują naszej modlitwy, aby Pan przyjął ich do Nieba. To dzień, kiedy na nowo uświadamiamy sobie kruchość naszego życia i to, że choć nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci, znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności.
- Pełni wiary i ufności gromadzimy się dzisiaj tu na tej Eucharystii, aby prosić Pana Boga za tych, którzy nas już poprzedzili do wiecznej ojczyzny i chcemy powierzać ich a także patrzeć na przemijalność i kruchość ludzkiego życia, szczególni teraz kiedy przeżywamy czas pandemii, gdy tak wielu ludzi choruje, kiedy tak wiele osób umiera, tym bardzie widzimy kruchość naszego życia. Trzeba zastanowić się, dokąd zmierzam, dokąd pójdę. Przychodzimy więc do świątyni i po raz kolejny możemy usłyszeć, że nasze największe marzenie o wieczności nie jest bajką, ale rzeczywistością, która jest przed nami.
- Modlimy się dzisiaj, nie na cmentarzach bo nie można na nie wejść, ale modlimy się w naszej świątyni, a zmarłych mamy w naszym sercu. Pamiętamy ich słowa, gesty, zachowanie, ich uśmiech, ich dobre słowo, przytulenie, podanie ręki, to jest wszystko w naszej pamięci i w naszym sercu, bo przecież kochamy ich, mimo tego, że ich nie ma pośród nas tutaj obecnych, ale oni są z nami duchowo. I my jesteśmy z nimi duchowo właśnie przez naszą modlitwę, Eucharystię, którą zamawiamy za naszych zmarłych, wypominki, w ten sposób łączymy się z nimi – zaznaczał.
- W domu Ojca mego jest mieszkań wiele… Bóg także przygotował mieszkanie dla nas, abyśmy z Nim zamieszkali. Czy jestem gotowy? Więcej zdjęć...

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies