Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Narodowe Święto Niepodległości 2020 - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Narodowe Święto Niepodległości 2020


W tym roku Święto Niepodległości nie było celebrowane tak jak zwykle. Epidemia koronawirusa do minimum ograniczyła udział w obchodach ważnego dla Polaków święta. Bez delegacji, pocztów sztandarowych, szkół, stowarzyszeń i tłumnego pochodu…

Płońskie obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w naszym kościele uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny. Uczestniczyła w niej delegacja przedstawicieli władz miasta i powiatu.
Mszy św. przewodniczył ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii św. M. M. Kolbego. Okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Janusz Rumiński, proboszcz naszej parafii, który podkreślał wagę patriotyzmu i zaznaczał, że społeczeństwo, które nie pamięta o własnej przeszłości, zatraca zasady postępowania zdobyte dzięki doświadczeniu poprzednich.
- Zebraliśmy się 11 listopada 2020 r. w najstarszej świątyni naszego miasta Płońska, w tej świątyni, która pamięta czasy zaborów i czasy odzyskania niepodległości by uczcić niepodległość naszej Ojczyzny, by oddać hołd naszym dziadom, dla których Bóg Honor Ojczyzna stanowiły najważniejsze wartości, by modlić się za naszą Ojczyznę i by była niepodległa i by Bóg jej błogosławił.
- Jakże inaczej w tym roku przeżywamy to Święto Niepodległej Ojczyzny bo przecież panuje pandemia. Jesteśmy zamknięci w naszych domach, pełno w nas lęku, niepewności o przyszłość, oto aby nie zachorować, jesteśmy zatroskani o nasze rodziny, o nasze miasto, gdzie tyle osób już zachorowało. Szczególnie chcemy modlić się za tę naszą małą Ojczyznę, nasz powiat, gminę i miasto.
(…) Ten trudny czas, który przeżywamy, czas pandemii tym bardziej powinien nas mobilizować i jednoczyć, abyśmy byli wspólnotą ludzi, którzy dbają o wspólne dobro, o naszą Ojczyznę; wspólnotą solidarności, która będzie widzieć potrzeby tych, którzy są obok nas. Musimy tworzyć to państwo szczególnie dzisiaj, kiedy tyle jest zagrożeń, obostrzeń, tyle trudnych spraw do załatwienia. Trzeba abyśmy stawali się jednością nawzajem sobie pomagając. Twórzmy wspólnotę pięknych serc – apelował ks. proboszcz. (Całość homilii do odsłuchania w poście poniżej).

Po Mszy św. 5-osobowa delegacja przedstawicieli miasta i powiatu złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Kolejowej, a następnie na mogile żołnierzy z 1920 roku. Więcej zdjęć...

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…
* Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies