Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Nabożeństwo na zakończenie Roku Pańskiego 2020 - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Nabożeństwo na zakończenie Roku Pańskiego 2020


W ostatni dzień kalendarzowego roku wierni zgromadzili się na wieczornym nabożeństwie, by podziękować Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku. Piękną okazją ku temu była uroczysta Msza święta dziękczynna, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Rumiński, który wygłosił też okolicznościową homilię.
- Dziś powinniśmy podziękować, za każdą minutę mijającego roku. Za to co przeżyliśmy, za te chwile trudne, smutne, ale i radosne bo każdy dzień jest darem skierowanym od Boga do nas – mówił ks. proboszcz.
- Zapytajmy się : Jak bardzo przyjęliśmy Boga, jak bardzo pozwoliliśmy Mu wejść w nasze życie?
Czy w tych naszych obostrzeniach widzieliśmy też łaskę Pana Boga? – podkreślał.
- Bóg daje nam moc i siłę i nas nie opuszcza, ale jest z nami każdego dnia i chce abyśmy się stali dziećmi Bożymi, czyli tymi, którzy idą z mocą do tych, którzy są obok nas, potrzebują naszego wsparcia. Mamy być świadkami tego żywego słowa, które Bóg nam daje, mamy być światłością dla innych. I to jest zadanie na następny rok. W tym świecie jakże trudnym, jakże poranionym, bądźmy świadkami Pana Boga, szczególnie dla tych, którzy są gdzieś oddaleni od sakramentów, kościoła, zeszli na margines. Idźmy też do nich z radosną nowiną, że rozpoczyna się Nowy Rok, z Bożym błogosławieństwem, z Bożą miłością . Niech ta Boża miłość oświeca całe nasze życie, a szczególnie ten nadchodzący 2021 rok, aby Bóg nam błogosławił i dawał nam siłę do tego, byśmy byli świadkami Jego miłości i Jego dobra w naszym codziennym życiu - dodawał.
Bezpośrednio po Mszy św. odbyło się nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem, podczas którego oprócz intencji ogólnych zostały wyrażone dziękczynienia, przebłagania i prośby naszej wspólnoty parafialnej. Odśpiewaniem Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zakończyło się nabożeństwo kończące mijający rok. Więcej zdjęć...

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies