Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Wspominienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Wspominienie Wszystkich Wiernych Zmarłych


Odwiedzamy cmentarze i pogrążamy się w modlitwie za zmarłych. Staramy się w ten sposób przyjść z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym, aby jak najszybciej dostąpiły one radości przebywania z Bogiem. Zapalamy świeczki, oddajemy się zadumie i wspominamy tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

Wieczorem na Mszy św. o godz. 18.00 podczas Zaduszek płońskich, modliliśmy się za zmarłych w ostatnim roku a także za spoczywających na innych cmentarzach a należących do naszej wspólnoty.
Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych sprawował proboszcz parafii ks. kan. Janusz Rumiński.
Podczas kazania ksiądz proboszcz podkreślał, że w ten dzisiejszy dzień, na nowo uświadamiamy sobie kruchość naszego życia i to, że choć nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci to znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności.
- Życie jest umieraniem, a śmierć rodzeniem się. Kto chce by jego śmierć była krokiem w życie wieczne z Bogiem, ten codziennie powinien chodzić z Bogiem pod rękę – mówił.
- Ci wszyscy, którzy nas już poprzedzili do wieczności, nie umarli ale żyją wiecznie bo dusza jest nieśmiertelna i żyją w naszej pamięci i w naszym sercu, bo przecież kochamy ich, mimo tego, że ich nie ma pośród nas tutaj obecnych. Pamiętamy ich słowa, gesty, uśmiech, wydarzenia związane z ich życiem i zachowaniem i to jest wieczne. W naszym sercu i w naszej duszy a także dzisiaj kiedy przychodzimy tutaj do tej świątyni, kiedy zapalaliśmy świece od paschału Chrystusa Zmartwychwstałego to wierzymy, że oni żyją, że Bóg, który jest Miłością przebaczył im grzechy i przyjął ich do Nieba - dodawał ks. proboszcz. Więcej zdjęć...

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies