Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Narodowe Święto Niepodległości 2021 - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Narodowe Święto Niepodległości 2021


Płońskie obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w naszym kościele uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe, kombatanci, władze samorządowe, parlamentarzyści, przedstawiciele szkół, instytucji, harcerze. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Janusz Rumiński, proboszcz naszej parafii. W Słowie skierowanym do wiernych ks. dziekan podkreślał wagę patriotyzmu i zaznaczał, że społeczeństwo, które nie pamięta o własnej przeszłości, zatraca zasady postępowania zdobyte dzięki doświadczeniu poprzednich. 

- Polsce potrzebny jest duch prawdy, duch wierności, duch odpowiedzialności i ładu moralnego, w życiu publicznym, wspólnot i naszych rodzin – mówił ks. proboszcz.
- Prośmy Pana wieków, aby Ojczyzna nasza stawała się ziemską miłością, braterskiej wspólnoty, szacunku dla swoich dzieci, ziemią nadziei, królestwem Chrystusa. Niech będzie z nami Pan, nasz Bóg, jak był z naszymi przodkami, niech nas nie opuszcza, ale nakłoni do siebie nasze serca, abyśmy chodzili Jego drogami, strzegąc Jego poleceń, praw i nakazów, do których zobowiązał naszych przodków – apelował ks. Rumiński.

Więcej zdjęć...

Ogłoszenia

Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…
Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies