Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27 grudnia 2020 - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27 grudnia 20201. Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne zakrywając usta i nos. Kapłan dla bezpieczeństwa wychodząc do Mszy św. i przed Komunią św. dezynfekuje dłonie. Dla chętnych Komunia św. na rękę.

2. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Eucharystii o godz. 11.30 wszystkie małżeństwa naszej parafii odnowią przyrzeczenia małżeńskie, które są fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej i otrzymają błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

3. We wtorek 29 grudnia zapraszamy na Mszę św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała.

4. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz.18.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

5. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

6. W ostatnią niedzielę na renowację ołtarzy zebraliśmy 6132 zł. Dziękuję tym wszystkim którzy wspierają utrzymanie parafii składając ofiary indywidualnie czy wpłacając na konto parafialne. Bóg zapłać.

7. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8. 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy dzieci i dorosłych na Mszę św. o godz. 11.30 w koronach. Dla dzieci organizujemy konkurs na najpiękniejszą postać ze stajenki betlejemskiej. Dzieci od przedszkolaków do 8 klasy przebierają się za jedną z postaci ze stajenki betlejemskiej.

9.W soboty Msza św. wieczorowa z formularza niedzielnego, kto w niej uczestniczy wypełnia obowiązek niedzielny.

10. Ze względu na pandemię odwiedziny duszpasterskie - kolęda, tylko dla tych rodzin, które podejmą decyzję o przyjęciu duszpasterza w domu. Rodziny, które chcą przyjąć kapłana z błogosławieństwem do swego domu zabierają z kościoła, z kancelarii parafialnej, pobierają ze strony parafialnej czy Facebooka Deklarację Woli przyjęcia kapłana podczas Wizyty Duszpasterskiej 2021, a następnie oddają deklaracje do kościoła do 1 stycznia 2021 roku. Kolęda rozpocznie się od 7 stycznia. Zostaną wyznaczone wioski i ulice kolędowe i kapłan pójdzie do tych rodzin które chcą przyjąć księdza. Na odwrocie deklaracji jest formularz rodziny, proszę o wypełnienie, chcemy zaktualizować statystyki parafii.

11. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę można nabyć u Pana Kościelnego. Ofiary, jakie przy tej okazji składamy, są wyrazem naszej wdzięczności za pracę Pana Kościelnego w naszej parafii i stanowią część jego uposażenia.

12. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz kalendarz parafialny w cenie 6 zł., nasz tygodnik Michał.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies