Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021 roku - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021 roku


 1. Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne zakrywając usta i nos. Kapłan  dla bezpieczeństwa wychodząc do Mszy św. i przed Komunią św. dezynfekuje dłonie. Dla chętnych Komunia św. na rękę.
 2. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 3. Grupa lektorów oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zapraszają na program słowno-muzyczny "Matko, która nas znasz", który odbędzie się dziś o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek 31 maja przypada 8 rocznica sprowadzenia relikwii św. Jana Pawła do naszej parafii.
 5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w dniu 31 maja w poniedziałek o godz. 17.00, na potkanie w salce parafialnej.
 6. W środę o 19.00 próba dziewczynek sypiących kwiatkami na Boże Ciało
 7. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 11.30 wyruszymy ulicami Płocka, Wolności, Jędrzejewicza, Grunwaldzka, Plac 15 sierpnia, Płocka z procesją do czterech ołtarzy.  Ołtarze w tym roku robią: pierwszy Domowy Kościół, drugi Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Płońsku, trzeci rodziny naszej parafii, czwarty mieszkańcy Bród. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, asyście procesyjnej, straży miejskiej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i odnawiające przyrzeczenia chrzcielne by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. 
 8. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00.
 9. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 10. Msza św. w Siedlinie, ul. Podmiejska w piątek o godz. 19.15 
 11. W Pierwszą sobotę miesiąca o 7.30 różaniec o 8.00 Msza święta i poniżej spotkanie grup różańcowych.
 12. W następną niedzielę o godz. 11.30 procesja eucharystyczna proszę asystę i dzieci sypiące kwiatkami.
 13. W poniedziałek 7 czerwca o godz 18.00 Msza św i spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego w parafii św. Maksymiliana w Płońsku.
 14. Została odebrana z renowacji i złocenia monstrancja koszt złocenia 4000 zł. Są jeszcze do złocenia kielichy, puszki, pateny, lichtarze. Gdyby znaleźli się sponsorzy to będą mile widziani.   
 15. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies