Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Siedemnasta Niedziela zwykła w ciągu roku - 25 lipca 2021 roku - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Siedemnasta Niedziela zwykła w ciągu roku - 25 lipca 2021 roku


 1. Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne zakrywając usta i nos. Kapłan  dla bezpieczeństwa wychodząc do Mszy św. i przed Komunią św. dezynfekuje dłonie. Dla chętnych Komunia św. na rękę.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. 
 3. Dziś w naszej parafii jest ks. Kamil Kowalski który pracuje na misjach na Jamajce, dzieli się swoją pracą. Jednocześnie chcemy go wspomóc i ofiary składane na tacę przeznaczone są dla ks. Kamila.
 4. Dziś wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na NIVA Polska dla misjonarzy.
 5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie w poniedziałek 26 lipca na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu na 16.45 następnie na spotkanie formacyjne w auli parafialnej. 
 6. W czwartek 29 lipca o godz. 18.00 Msza Święta przez wstawiennictwo św. Michała Arch. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Proszę składać intencje mszalne. 
 7. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 11.30 adoracja i procesja proszę asystę. 
 8. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.50.
 9. 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Polskiej na Jasną Górę będzie miała charakter sztafety. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Zachęcamy do zapisywania się  na pielgrzymkę duchową.  
 10. W naszej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 7.30 do 18.00. Proszę chętnych o zgłaszanie się do zakrystii by zapisać się w grafiku adoracji.  
 11. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę złożono 6301 zł na renowację ołtarzy. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
 12. Na wyjazd młodzieży KSM złożono 2016,90 zł, za wsparcie dziękuję.
 13. W powiecie płońskim jest realizowany projekt„ Zbadaj poziom cukru bezpłatne badania w kierunku cukrzycy dla osób 60 +. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z tych bezpłatnych badań to proszę napisać na kartce imię i nazwisko i numer telefonu i zostawić w zakrystii.
 14. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies