Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Dwudziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku - 29 sierpnia 2021 roku - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Dwudziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku - 29 sierpnia 2021 roku


 1. Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne zakrywając usta i nos. Kapłan  dla bezpieczeństwa wychodząc do Mszy św. i przed Komunią św. dezynfekuje dłonie. Dla chętnych Komunia św. na rękę.
 2. Witamy w naszej parafii kleryka V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku Piotra Majtykę, który będzie odbywał przez trzy tygodnie praktyki studenckie w naszej parafii.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo i modlitwy przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
 4. Franciszkański Zakon Świecki zaprasza na spotkanie w poniedziałek 30 sierpnia na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 16.45 do 17.15, następnie na spotkanie formacyjne w auli parafialnej. 
 5. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W parafii św. Maksymiliana o godz. 12.00 Msza św. w int. Ojczyzny.
 6. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w środę o godz. 8.00. Spowiedź dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego przez cały tydzień od godz. 17.30 do 18.00. Poświęcenie przyborów szkolnych 12 września o godz. 11.30.  Serdecznie zapraszamy. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.
 7. W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00 w sobotę różaniec o 7.30 i o 8.00 Msza św. Po niej spotkanie grup różańcowych. 
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o 11.30 procesja eucharystyczna proszę asystę i dzieci sypiące kwiatkami. 
 9. W sobotę 4 września o 4.15 wyrusza piesza pielgrzymka z naszej parafii do Smardzewa zapraszamy.
 10. W sobotę 4 września o godz. 9.00 wyjazd grupy Wojowników Maryi do Warszawy na rozpoczęcie roku formacyjnego. Zaprasza ks. Dominik Chmielewski. Bliższe informacje na fb parafii. 
 11. W przyszła sobotę rozpoczynają się próby zespołu o godz. 9.00 i proba scholi o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci i młodzież śpiewającą by uwielbiać Boga przez śpiew.
 12. Zapraszamy chłopców którzy chcą być ministrantami i ministrantów na spotkanie w sobotę 11 września o 10.00. 
 13. W tym roku po raz pierwszy pragniemy zorganizować Młodzieżową Pieszą Pielgrzymkę do Czerwińska n. Wisłą. W organizację zaangażowały się wszystkie płońskie parafie oraz parafie ościenne. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy w sobotę  11 września. Rozpoczynamy Mszą Święta w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Płońsku o godz. 07.00. Po dojściu do Czerwińska przewidziane jest ognisko i poczęstunek oraz wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły i zapisy w kancelarii oraz po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej, licealistów i studentów.
 14. 18 września organizujemy pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa miejsca chrztu i narodzin św. Stanisława Kostki. Bliższe informacje na fb parafialnym zapisy u ks. Prefektów. 
 15. Pary planujące sakrament małżeństwa zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych, które są obowiązkowe w ramach przygotowań do ślubu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ściskamy program do jednego dnia. Kurs rozpocznie się 25 września o 9.00 w auli parafialnej i potrwa do ok godz. 18.00. zapisy w kancelarii i zakrystii.
 16. W naszej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 7.30 do 18.00. Proszę chętnych o zgłaszanie się do zakrystii by zapisać się w grafiku adoracji.  
 17. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na dwudniową (11-12 września) pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych: Jasna Góra, Leśniów i Gidle. Program wywieszony jest w gablotach..
 18. Organizowana jest pielgrzymka w dniach 21 - 22 września na trasie Kraków, Łagiewniki, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska informacje i zapisy i p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni ul ks. Jaworskiego 23 lub pod tel. 602670015. 
 19. Burmistrz Płońska, Miejskie Centrum Kultury, Parafia św. Michała Archanioła zapraszają na 8 Międzynarodowy Festiwal Organowy Św. Michała Archanioła, koncerty organowe w naszym kościele 12, 19, i 26 września po Mszy św. o godz. 16.00. 
 20. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies