Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Pierwsza Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 roku - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Pierwsza Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 roku


 1. Zwracamy się z prośbą by w kościele zakładać maseczki ochronne zakrywając usta i nos. Kapłan  dla bezpieczeństwa wychodząc do Mszy św. i przed Komunią św. dezynfekuje dłonie. Dla chętnych Komunia św. na rękę.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 3. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). 
 4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci po Mszy św.  Roratnej będą otrzymywały paczki roratne.
 5. Dziś rozprowadzamy chlebki adwentowe z których dochód będzie przeznaczony na paczki roratne dla dzieci. Zapraszam wszystkich o włączenie się w to dzieło. 
 6. Jutro o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Michała.  
 7. W środę 1 grudnia o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach
 8. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:- w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania, w piątek Msze św. O 7.00, 10.00, 16.00, 18.00, - w sobotę o godz. 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. 
 9. Zapraszamy dzieci od 7 do 12 lat na Oazę Dzieci Bożych, której spotkania odbywają się w soboty o godzinie 12 w salce parafialnej przy naszej parafii.
 10. W dniu 4 grudnia wyruszy Piesza Pielgrzymka do MB w Smardzewie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 11. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do skarbon. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.30.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na renowację ołtarzy w ubiegłą niedzielę 7176 zł. 
 13. Na migrantów zebraliśmy 773 zł.
 14. Do 30 listopada o godz. 18.00 trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.
 15. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 12 - 14 grudzień. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania.
 16. W przyszłym roku w dniach od 3 do 7 kwietnia odbędą się w naszej parafii misje. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy się modlić o dobre przeżycie misji w naszej parafii. Zachęcam też wszystkie wspólnoty o modlitwę w intencji misji w naszej parafii. 
 17. Do skrzynki, która stoi obok chrzcielnicy w naszym kościele można wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego i jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienie i rozbudzenie wiary. 
 18. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne. 
 19. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał, jest do nabycia nasz Kalendarz parafialny w cenie 7 zł. Są już świece Caritas na stół wigilijny po 6 i 12 zł.  
 20. Plan roznoszenia opłatka przez p. Organistę. Wtorek (30 listopada) od 18.00 Broniewskiego, Tulipanowa, Konwalii, Stokrotki, Środa (01 grudnia ) od 18.00 Wspólna, Prosta, Czwartek (02 grudnia) od 16.00 Kwiatowa,  Konopnickiej, Poprzeczna, Piątek (03 grudnia ) od 11.00 Dalanówek od 16.00 Środkowa, Bema, Kościuszki, Andersa, Sobota (04 grudnia ) od 14.00 Warszawska od Rynku do świateł, Zaułek, Warszawska od świateł do stacji paliw, Krzywa, Rzemieślnicza

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies