Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
IV Niedziela Wielkanocy - 8 maja 2022 roku - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

IV Niedziela Wielkanocy - 8 maja 2022 roku


 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. 
 2. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe przy figurce na wzgórzu Kabany.
 3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. 
 4. W poniedziałek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 5. W czwartek 12 kwietnia, koło Radio Maryja zaprasza na godz. 16.45 na zebranie, a o  17.00 na adoracje i różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za kapłanów pracujących w naszej parafii aby Ewangelia którą głoszą zmieniała ich i nasze życie. Modlić się będziemy o pokój na Ukrainie. Następnie o godz. 18.00 Msza św. 
 6. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o 19.30 różaniec, a o 20.00 Msza św. I procesja fatimska. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
 7. Za tydzień w trzecią niedziele miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na renowację głównego ołtarza. 
 8. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych. Prosimy o zgłaszanie przy której figurce są nabożeństwa i o której.
 9. Próby przed I Komunią: grupa z godz. 10.00 w środę o 19.00, grupa z godz. 11.30 w czwartek o 19.00.
 10. Próba przed Komunia Generalna wtorek 10.05 g.19.00 z godz.10.00 - Sp nr 1, w piątek 13.05 g.16.00 z godz.11.30 - Sp nr 3, Siedlin, Lisewo.
 11. W naszej parafii 17 maja odbędzie się dzień eucharystyczny, który będzie odbywał się co roku tego dnia. Porządek dnia eucharystycznego będzie podany w przyszła niedzielę. 
 12. Domowy Kościół zaprasza na pielgrzymkę do Świnic Warckich (miejsce urodzin św. Faustyny) i Kalisza w sobotę 14 maja. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. 
 13. Dnia 22 maja 2022 roku, odbędzie się wyjazd do Częstochowy na Odpust do Sanktuarium Krwi Chrystusa. Wyjazd o godz. 5.30, kontakt ks. Mariusz Raczkowski i Małgorzata Kantorowska tel. 698822841 
 14. Prosimy o zgłaszanie do księży poświęcenie pól we wioskach. 
 15. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. 

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies