Parafialny konkurs o św. Stanisławie Kostce


Chcąc uczcić 450. – rocznicę narodzin dla nieba św. Stanisława Kostki, przybliżyć wszystkim sylwetkę Świętego oraz wartości i zasady, według których żył ogłaszamy konkurs. Organizatorem jest p. Marzena Sadowska i pismo parafialne „Michał”, a fundatorem nagród nasza Parafia. Konkurs ma charakter otwarty – może w nim wziąć udział każdy chętny.

Formuła Konkursu jest następująca: w pierwszą niedzielę miesiąca (począwszy od marca) w parafialnym piśmie „Michał” oraz na stronie internetowej parafii (www.michalplonsk.pl) zostaną  zamieszczone trzy pytania związane ze św. Stanisławem Kostką. Zadaniem uczestnika jest udzielenie odpowiedzi na wszystkie trzy pytania. Kartkę z odpowiedziami oraz imieniem i nazwiskiem, a także informacją czy jest się uczniem (szkoła, klasa), czy osobą dorosłą, należy dostarczyć w ciągu dwóch tygodni (w tym miesiącu do 18.03. włącznie) do skarbony znajdującej się przy ławce z gazetami lub po Mszy św. o 11:30 do katechetki M. Sadowskiej. Osoby, które udzielą poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania wezmą udział w losowaniu nagrody. Losowanie odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy o 11:30. Dodatkowo, wszystkie osoby, które wezmą udział i udzielą poprawnych odpowiedzi  przez wszystkie miesiące (oprócz wakacji) do końca 2018 r.  otrzymają nagrody – niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dziś pierwsze trzy pytania

  1. W którym roku i w jakiej miejscowości urodził się św. Stanisław Kostka?
  2. Jakie imiona nosili rodzice św. Stanisława?
  3. W którym kościele mały Staś Kostka otrzymał chrzest św.?

Na odpowiedzi czekamy do 18 marca. Losowanie nagród 25 marca o 11:30.

Ogłoszenia

Porządek kolędy, w tygodniu księża rozpoczynają o 15.30 a w…
Obchodzimy dziś niedzielę Chrztu Pańskiego, która oficjalnie kończy okres Bożego…
Porządek kolędy na najbliższe dni: * 7 stycznia (poniedziałek) Rynek,…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies