78. rocznica wybuchu II wojny światowej


O godzinie 12:00 w naszym kościele sprawowana była uroczysta Msza święta z udziałem kombatantów, przedstawicieli władz, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz szkół. Eucharystii przewodniczył Dziekan ks. kan. Zbigniew Sajewski. Homilię wygłosił Proboszcz ks. kan. Marek Zawadzki. Przywołując nauczanie Soboru Watykańskiego II i Papieża Benedykta XVI,  Kaznodzieja zauważył, że pokój utrzymuje się na dwóch filarach: miłości do Boga i miłości do drugiego człowieka. Kto burzy jeden z tych filarów burzy pokój. Daremne są próby zbudowania na świecie raju – zwłaszcza raju bez Boga.

Modliliśmy się dziękując Bogu za dar wolności okupiony krwią Bohaterów. Prosiliśmy o dar życia wiecznego dla nich. Na ręce żyjących świadków tamtych dni składamy podziękowania za niewyobrażalne poświęcenie dla dobra Ojczyzny. Warto w najbliższym czasie udać się na cmentarz i odszukać groby tych, którzy poszli w nierówny bój o niepodległość Polski. Jesteśmy im winni pamięć i - nade wszystko - modlitwę…

Modlitwa za dusze poległych żołnierzy:

„Boże Wszechmogący, polecam miłosierdziu Twojemu dusze poległych żołnierzy naszych, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i którzy przelali krew swoją w obronie nie tylko kraju naszego, ale i w obronie Wiary Świętej.

O Boże, niech ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze od mąk czyśćcowych i wyjedna im wieczną nagrodę w Niebie.

Błagamy Cię o to przez Mękę i Śmierć Zbawiciela Naszego, przez Jego Serce Najświętsze, przez zasługi i przyczynę Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek Narodu naszego. Amen.”

Ogłoszenia

Miejskie Centrum Kultury i nasza Parafia zapraszają w niedzielę, 19…
Miejskie Centrum Kultury i nasza Parafia zapraszają w niedzielę, 19…
Do 8 listopada trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Każdego dnia…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
Wywiad z ks. dr. Markiem Zawadzkim - proboszczem par. św. Michała Archanioła w Płońsku na temat prac planowanych na cmentarzu…
Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku zaprasza na pielgrzymkę śladami Pana Jezusa Termin: Ferie zimowe 2018 r. ZIEMIA ŚWIĘTA –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies