Rekolekcje adwentowe 2019


Zakończyły się trwające w naszej parafii w dniach od 15 do 17 grudnia rekolekcje adwentowe. W tym roku do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia przygotowywał nas ks. Maciej Szostak – Kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.
Ks. Maciej w swoich naukach rekolekcyjnych nawiązywał do doświadczeń ze szpitala, miejsca szczególnego zagęszczenia ludzkiego cierpienia. Podkreślał, że ludzie potrzebują bliskości, wiary i modlitwy, aby przeżyć trudne historie swojego życia, związane z krzyżem, z dźwiganiem cierpienia czy z tęsknotą za kimś, kogo już zabrakło.

- Warto w czasie adwentu, który przeżywamy jako Orędowniczkę w tak trudnych sprawach, które przeżywamy uczynić Maryję. Ta, która jest Matką naszego Pana, jest Tą, która doświadczyła w swym życiu ogromnego cierpienia, Ona wie co to jest zmierzyć się z bólem. Zawsze trudne sytuacje w życiu człowieka były i będą, ale trzeba nie dopuścić do tego aby ten krzyż, który doświadczamy kładł się cieniem na nasze życie, stał się przekleństwem dla naszego życia. Warto, to co już się w życiu wydarzyło, przekuć na dobro.
Ks. Rekolekcjonista polecił, aby swoje życie ofiarować Bogu, ze świadomością, że nie wszystko w życiu zależy od człowieka:
- Wiele razy człowiek próbuje wziąć sprawy w swoje ręce i nie zawsze to się dobrze kończy. Postarajmy się historię swojego życia przeżywać razem z Bogiem. Może nie zawsze rozumiemy Pana Boga, ale powinniśmy się modlić, bo bez Niego byłoby znacznie trudniej. Ważne, aby relacja z Bogiem była szczera, autentyczna i prawdziwa.

Serdecznie dziękujemy jako wspólnota parafialna księdzu Rekolekcjoniście za prowadzenie nas drogami wiary i umiejętne budowanie, w oparciu o mądrość Słowa Bożego, motywacji do lepszego życia i jeszcze większej wierności Chrystusowi.
Dziękujemy naszym parafianom za obecność, księżom za włożone serce i troskę duszpasterską.
Kończąc rekolekcje wyszliśmy z Kościoła zbudowani i z mocnym przekonaniem, że Bóg nas kocha i warto dla Niego żyć. Więcej zdjęć cz.1 i cz.2

     

 

 

Ogłoszenia

* Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw…
* Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie…
* We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies