Radosny Orszak Trzech Króli w Płońsku


W poniedziałek, 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego pod hasłem ,,Cuda, cuda ogłaszają’’ przeszedł ulicami miasta po raz siódmy Orszak Trzech Króli. Orszak poprzedziła Msza św. w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, odprawiana wspólnie przez proboszczów trzech płońskich parafii. Po Liturgii z placu przy kościele św. Maksymiliana wyruszył barwny korowód. Na czele orszaku jechali Trzej Królowie. Wszyscy idący w orszaku śpiewali kolędy. Trzech mędrców – Kacper, Melchior i Baltazar, w których role wcielili się nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, złożyli pokłon Dziecięciu ofiarowując dary: złoto, kadzidło i mirrę w kościele parafii św. Ojca Pio.
Uczestnicy obchodów otrzymali korony, śpiewniki, pamiątkowe nalepki, mogli też skosztować smacznych ciepłych posiłków. Każdej parafii przypisany był inny kolor. Nasza parafia miała kolor czerwony.
Tego dnia rozpoczęliśmy też Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Udział w Orszaku Trzech Króli był także hołdem dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Więcej zdjęć...

  

Ogłoszenia

* Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw…
* Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie…
* We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies