Światowy Dzień Chorego w naszej parafii


W Światowy Dzień Chorego, 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes, o godzinie 18.00 została odprawiona Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Liturgii przewodniczył ks. Michał Fordubiński w koncelebrze z ks. proboszczem Januszem Rumińskim oraz ks. kan. Edmundem Makowskim.
Ksiądz Michał podczas kazania zwrócił uwagę, że klucz w osobie Jezusa, który przyjął grzechy całego świata, pozwala człowiekowi odpowiedzieć na pytania dotyczące cierpienia i choroby.
- Proszę Cię dzisiaj, siostro i bracie, który szczególnie przytulony jesteś do krzyża, może nawet wbrew swojej woli, żebyś dzisiaj spróbował pobłogosławić swoje cierpienie, uśmiechnąć się może przez łzy do swojej choroby, żebyś spróbował zobaczyć w tej chorobie, w tym cierpieniu obecność Chrystusa ukrzyżowanego. Bóg jest obecny w życiu człowieka najbardziej przez cierpienie. Miłość do człowieka u Jezusa przybrała postać krzyża. Boża miłość zamieszkała między nami jako krzyż. Bądź przy tym krzyżu razem z Nim - mówił duchowny. Więcej zdjęć...

   

 

Ogłoszenia

* Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw…
* Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie…
* We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies