Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
Pogrzeb Dzieci Utraconych - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

Pogrzeb Dzieci Utraconych


We wtorek, 26 maja w kaplicy cmentarnej w Płońsku, odbył się kolejny pogrzeb dzieci utraconych. Tym razem na płońskim cmentarzu spoczęły szczątki trójki dzieci.
Mszę św. w intencjach rodziców tych dzieci i wszystkich cierpiących po ich stracie, odprawił ks. Michał Fordubiński, wikariusz naszej parafii.

- Wasze dzieci orędują przed Bogiem za wami. Chociaż po ludzku to życie trwało chwilę, ale w Bożym, szerokim spojrzeniu ich życie miało swój początek a nie będzie miało końca.
Jakie to dziwne, że im mniejsza trumna, tym więcej zmieści bólu. Im mniejsza trumna tym więcej związanych z nią pogrzebanych marzeń i planów. Tym bardziej rozdarte serce i tym więcej pytań do Pana Boga o sens tego wszystkiego. Tym większej wiary potrzeba, by patrząc na tę trumienkę, nadal kochać Boga i zrozumieć dlaczego – mówił w kazaniu ks. Michał.

Na te trudne pytania, kapłan szukał odpowiedzi poprzez znaki czasu, przypominając nauczanie Jana Pawła II o Bogu bogatym w miłosierdzie i Jego "szerokim" spojrzeniu na życie oraz o świętości nienarodzonych maleństw.

- Człowiek ma bardzo wąskie spojrzenie na wiele spraw i niestety dramatem XXI wieku jest to, że mamy również wąskie spojrzenie na ludzkie życie, jego sens i jego znaczenie. Trzeba nam stanąć z wielką pokorą i powiedzieć: Panie, ja po ludzku tego nie rozumiem, ale ufam, że w Twoim spojrzeniu na świat, danie życia tym maleńkim istotom miało sens i dzięki nim ten świat stał się lepszy i bardziej święty. (…) Pan Bóg dał życie tym dzieciom po to, żeby to życie stało się święte. Choć po ludzku to wszystko dramatycznie zgasło, to wierzymy, że miało to sens i my ten sens kiedyś poznamy – powiedział kapłan w kazaniu. Więcej zdjęć...

Od 2014 roku, podobnie jak w innych większych miastach naszej diecezji, w Płońsku odbywają się symboliczne pochówki maleństw: 15 października, kiedy obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego oraz w Dzień Matki, 26 maja.
Organizacją pochówków od początku zajmuje się wspólnota Domowego Kościoła rejonu płońskiego, która również opiekuje się tutejszym nagrobkiem dzieci utraconych.

Ogłoszenia

* Dziś w naszej Ojczyźnie wybory prezydenckie zachęcamy do pójścia…
* Dziś ofiary składane są na prace inwestycyjne w parafii.…
* Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarz na Boże Ciało,…

Popularne artykuły

Drodzy Parafianie! Już w najbliższym czasie (10 - 12 grudnia br.) staniemy się świadkami nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała…
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Bakierzyński - Kapucyn z Woroneża (Rosja) NIEDZIELA,…
CZAS MOCY I ŁASKI NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA z Groty Objawień na Gargano Nowenna do św. Michała Archanioła –…

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies