Ogłoszenia parafialne - 29 października 2017


  1. Kończymy dziś Tydzień Misyjny. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, ofiary wrzucone dziś do skarbon zostaną przekazane na pomoc misjom.
  2. W najbliższą środę obchodzimy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy czcimy Boga we wszystkich zbawionych - tych znanych, wyniesionych na ołtarze oraz anonimowych, których świętość realizowała się w szarej codzienności, często w naszych rodzinach.

1 listopada Msze św. w kościele będą o godzinie 7:00, 8:30 i 10:00. Nie ma Mszy o 16:00 i 18:00.

Na cmentarzu parafialnym o 10:30 rozpocznie się różaniec za zmarłych, po nim odczytamy wypominki jednorazowe, a ok. 11:00 wyruszy procesja połączona z poświęceniem grobów. Po procesji, ok. 11:30 rozpocznie się Msza św. za spoczywających na naszym cmentarzu. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są w tym roku na budowę kościoła św. Ojca Pio. W godzinach od 8:00 do 11:00 przy cmentarzu będą kwestować klerycy na rzecz naszego płockiego seminarium. W kaplicy cmentarnej będzie możliwość zamówienia wypominek na kolejny rok.

  1. W czwartek, 2 listopada, w liturgii Kościoła przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, kiedy to modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące i wciąż oczekujące na zbawienie. Tego dnia Msze św. w kościele będą o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i 18:00. Na cmentarzu o 15:30 rozpocznie się różaniec za zmarłych, a po nim ok. 16:00 Msza św. za księży i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Zaduszki Płońskie będą 2 listopada w kościele o 18:00. Będzie to Msza zbiorowa za wszystkich zmarłych w minionym roku kalendarzowym oraz za zmarłych zgłoszonych wcześniej na tę Mszę. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, by przyjmować komunię św. ofiarowaną w intencji bliskich zmarłych. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada, można codziennie zyskać odpust ofiarowany za zmarłych.

  1. Dzieci szkoły podstawowej od klasy III do VI zapraszamy na Oazę Dzieci Bożych. Od listopada spotkania są o 17:45 w salce.
  2. Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia na uroczystości 26. rocznicy powstania Radio Maryja. Pielgrzymka będzie w sobotę 02.12.2017r. Wyjazd o godz. 6:00 rano spod kościoła św. Michała w Płońsku. Koszt: 40 zł. Zapisy przyjmują: Wojciech Paruszewski tel.600-983-713, Dorota Bieniek tel.536-638-697, Balbina Antoszkiewicz zakład Foto w rynku tel.23/662-28-98.
  3. Przyjmujemy zapisy na wypominki roczne, które będziemy wyczytywali od listopada tego roku. Wypominki można zgłaszać u każdego z księży. Można też zamawiać intencje mszalne na cały rok 2018.
  4. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Przypominamy, że w naszej parafii opłatki roznosi tylko Pan Organista, według ogłoszonego w niedzielę porządku. Opłatki te są poświęcone w przeciwieństwie do opłatków kupowanych w sklepach. W sobotę 4 listopada Pan Organista odwiedzi mieszkańców wsi Bońki. Roznoszenie opłatków zacznie od godziny 9.00.
  5. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Michał.
  6. Dziękujemy młodzieży z parafialnego KSM-u za dzisiejszą dramę. Po wyjściu z kościoła możemy nabyć ciasta dyniowe, upieczone i sprzedawane przez naszą młodzież i w ten sposób wesprzeć finansowo działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies