Ogłoszenia parafialne - 26 listopada 2017


  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę roku liturgicznego czyli Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy po kazaniu odnawiamy ubiegłoroczny Akt Przyjęcia Jezusa na Pana i Króla. 
  2. W najbliższy piątek, 1 grudnia, rozpoczynamy w naszej parafii nowennę przed peregrynacją kopii cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano i rekolekcjami adwentowymi. Św. Michał Archanioł to Patron naszej Parafii i Miasta Płońska, dlatego zachęcamy do pięknego, duchowego przygotowania się do tych ważnych wydarzeń. Nowenna będzie miała miejsce na mszach wieczornych o godz. 18:00 od 1 do 9 grudnia. Figura św. Michała przybędzie do nas w sobotę 9 grudnia po godz. 21:00, a w niedzielę 10 grudnia rozpoczną się rekolekcje prowadzone przez Księży Michalitów. Szczegółowe informacje zamieścimy w gazetce parafialnej, na plakatach i w internecie.
  3. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w Płońsku szukają Darczyńców dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego rejonu. Paczkę stworzyć mogą osoby indywidualne, rodziny, firmy, instytucje. Aby zostać Darczyńcą należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.plodszukać płoński rejon i wybrać rodzinę. Skompletowaną paczkę dostarczyć należy do magazynu, który znajdować się będzie w sali konferencyjnej na terenie Urzędu Gminy Płońsk podczas finału Szlachetnej Paczki, czyli 9-10 grudnia. Stamtąd Wolontariusze przewiozą paczki do rodzin. 
  4. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej odbędzie się za tydzień, w niedzielę 3 grudnia, o godz. 17:00 w auli parafialnej.
  5. Również za tydzień do skarbon będą zbierane ofiary na tegoroczne „Śniadanka roratnie” dla dzieci naszej parafii. Bóg zapłać sponsorom, którzy co roku wspierają tę akcję.
  6. Dzisiaj o 14:00 Msza św. Trydencka.
  7. Plan wizyty Pana Organisty z opłatkiem w tym tygodniu wygląda następująco:

27 listopada (poniedziałek) od 16.00 Wyszogrodzka do ronda, Skarżyńska i Przemysłowa

28 listopada (wtorek) od 16.00  Wspólna, Słoneczna, Poprzeczna

29 listopada (środa) od 16.00 Rutkowskiego, Zduńska

30 listopada (czwartek) od 16.00 Kwiatowa, Prosta, Tulipanowa, Konwalii, Stokrotki, Towarowa

01 grudnia (piątek) od 16.00 Przechodnia, Sportowa, Kopernika,

02 grudnia (sobota) od 9.00 Osiedle literackie:   Licealistów, Ks. Macieja Sarbiewskiego, Moniuszki, Brzechwy, Paderewskiego, Chopina, Wyspiańskiego,  Korczaka, Makuszyńskiego, Gałczyńskiego, Nałkowskiej Kruczkowskiego, Baczyńskiego,

  1. Przyjmujemy zapisy na wypominki roczne, które będziemy wyczytywali od listopada tego roku. Wypominki można zgłaszać u każdego z księży. Można też zamawiać intencje mszalne na cały rok 2018.
  2. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Michał. Za tydzień do nabycia będą już nasze parafialne kalendarze na 2018 rok. Cena: 6 zł.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies