Ogłoszenia parafialne - 3 grudnia 2017


 1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę Adwentu. Zapraszamy na msze roratnie o godz. 6:30. Od jutra do piątku włącznie dzieci obecne na roratach zapraszamy na „Śniadanka Roratnie” w auli parafialnej. Dziękujemy sponsorom i darczyńcom tej akcji. Ofiary składane dziś do skarbon przeznaczone są na ten cel.
 2. Dziś o godz. 17:00 w auli parafialnej spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 3. Od piątku w naszej parafii trwa nowenna przed peregrynacją kopii cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano i rekolekcjami adwentowymi. Św. Michał Archanioł to Patron naszej Parafii i Miasta Płońska, dlatego zachęcamy do pięknego, duchowego przygotowania się do tych ważnych wydarzeń. Nowenna ma miejsce na mszach wieczornych o godz. 18:00 od 1 do 9 grudnia. Figura św. Michała przybędzie do nas w sobotę 9 grudnia po godz. 21:00, a w niedzielę 10 grudnia rozpoczną się rekolekcje prowadzone przez Księży Michalitów. Szczegółowe informacje i program rekolekcji zamieścimy w gazetce parafialnej, na plakatach i w internecie.
 4. Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 17:00.
 5. Burmistrz Miasta Płońska i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informują, że od 4 grudnia br. do końca zimy będą wydawane bezpłatne posiłki dla potrzebujących w byłym lokalu USC przy ul. Płockiej w godz. 13:00 - 14:30. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
 6. W piątek, 8 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia w naszej parafii będzie gościł Jego Ekscelencja Ks. Bp Kazimierz Wielkosielec z Diecezji Pińskiej na Białorusi. Msze św. będą sprawowane o godzinie 6:30, 10:00, 16:30,18:00. Na godz. 16:30 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. podczas Mszy św. zostaną poświęcone łańcuszki i medaliki dla dzieci komunijnych. Nie będzie spotkania dla nich w niedzielę 10 grudnia.
 7. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w Płońsku szukają Darczyńców dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego rejonu. Aby zostać Darczyńcą należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl odszukać płoński rejon i wybrać rodzinę dokonując szybkiej rejestracji w systemie. Skompletowaną paczkę dostarczyć należy do magazynu, który znajdować się będzie w sali konferencyjnej na terenie Urzędu Gminy Płońsk podczas finału Szlachetnej Paczki, czyli 9-10 grudnia. Stamtąd Wolontariusze przewiozą paczki do rodzin. Nasza parafia również przygotowuje paczkę. W kościele będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać żywność trwałą na ten cel.
 8. Plan wizyty Pana Organisty z opłatkiem w tym tygodniu wygląda następująco: 04 grudnia (poniedziałek) od 16.00 1-go Maja, Książęca , Piastowska , Robotnicza, Waryńskiego, Proletariacka / 05 grudnia (wtorek) od 16.00 Środkowa / 06 grudnia (środa) od 16.00 Targowa / 07 grudnia (czwartek) od 16.00 Warszawska od Rynku do świateł, Zaułek / 08 grudnia (piątek) od 17.00 Płocka od Ronda przy kinie do torów / 09 grudnia (sobota) od 9.00 Plac 15-go sierpnia, Pułtuska , Przejazd, od 14.00 Warszawska od świateł do stacji paliw, Rzemieślnicza, Krzywa / 13 grudnia (środa) od 16.00 Płocka od Rynku do Ronda przy kinie.
 9. Przyjmujemy jeszcze zapisy na wypominki roczne i intencje mszalne na cały rok 2018.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Michał oraz nabywania kalendarzy parafialnych na rok 2018 w cenie 6 zł.
 11. Dzisiaj po każdej Mszy św. Legion Maryi rozdaje Cudowne Medaliki NMP z modlitwą. Zachęcamy do pobrania i noszenia.
 12. Za tydzień spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 11:30.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies