Ogłoszenia parafialne - 24 grudnia 2017


  • Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Adwentu i jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie dzisiaj Mszy o 16:00 i 18:00. O godz. 23:00 rozpoczną się parafialne jasełka i kolędowanie, na które zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. O północy rozpocznie się Pasterka. W Uroczystość Bożego Narodzenia, w ciągu dnia msze św. będą o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 16:00 i 18:00. Nie ma mszy o 7:00. W drugi dzień świąt msze św. jak w niedzielę.
  • Dzisiaj wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do zachowania chrześcijańskiej i polskiej tradycji przy stole. Wigilię rozpocznijmy fragmentem Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i modlitwą przed posiłkiem. Składając życzenia podzielmy się opłatkiem. Pamiętajmy, by przy stole nie zabrakło pustego nakrycia. Zainteresujmy się samotnym sąsiadem lub inną osobą, o której wiemy, że ten wieczór będzie dla niej pełen smutku. Zaprośmy ją do naszego stołu. Przypominamy, że w Polsce Wigilia jest posiłkiem postnym, a więc bez mięsa (z wyjątkiem ryb) i bez alkoholu.
  • Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną potocznie kolędą. Grafik kolędy w tym tygodniu: 27 grudnia (środa): Siedlin (3 ks.) i Pilitowo (1 ks.); 28 grudnia (czwartek): Skarżyn (2 ks.) i Żurawin (1 ks.); 29 grudnia (piątek): Strachowo (1 ks.), Strachówko (2ks.) i Raźniewo (1 ks.); 30 grudnia (sobota): Strubiny (1 ks.), Ślepowrony ( 1 ks.) i Dalanówek (2 ks.); 2 stycznia (wtorek): Rynek , plac 15 Sierpnia i  ul. Grunwaldzka – strona parzysta od Rynku (1 ks.), ul. Grunwaldzka – strona parzysta od rzeki Płonki (1 ks.), ul. Grunwaldzka – strona nieparzysta (2 ks.).
  • Przy tej okazji pragniemy poinformować, że ofiary składane zwyczajowo na kolędzie, w tym roku przeznaczone zostaną na uzupełnienie luki w parafialnym budżecie powstałej w wyniku przekazania na prośbę Biskupa Płockiego 210 tysięcy złotych na rzecz powstającej w naszym mieście nowej parafii św. o. Pio. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w mijającym roku na potrzeby parafialne, diecezjalne i ogólnokościelne. Świąteczne życzenia, podziękowania za wsparcie i zapewnienie o modlitwie przesyłają misjonarze i zgromadzenia zakonne, które w 2017 roku gościły u nas i spotkały się w naszej parafii z wielką ofiarnością ze strony ludzi dobrego serca.
  • W sobotę 30 grudnia Diakonia Modlitwy zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i czuwanie w intencji rodzin, połączone z dziękczynieniem za miniony rok.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w następujących godzinach: 27 grudnia 2017 r. – nieczynna; 28 grudnia 2017 r. – 16.00 – 17.50; 29 grudnia 2017 r. – 16.00 – 17.50; 30 grudnia 2017 r. – 8.00 – 9.00; 31 grudnia 2017 r. – nieczynna; 01 stycznia 2018 r. – nieczynna.
  • Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Michał.

 

 

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies