Ogłoszenia parafialne - 11 lutego 2018


 • W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przeżywamy 26. Światowy Dzień Chorego. Ten dzień ustanowił św. Jan Paweł II w 1992 roku jako czas szczególnej modlitwy i refleksji nad tajemnicą ludzkiego cierpienia i choroby. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, odwiedzajmy ich, zatroszczmy się o ich życie duchowe. Przypominamy, że w każdej chwili można zaprosić księdza ze spowiedzią i komunią do chorych leżących w naszych domach.
 • Spotkanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie w poniedziałek, 12 lutego, o godz. 17:00.
 • W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, czyli początek Wielkiego Postu. Tego dnia osoby wierzące zachowują post ścisły, to znaczy jakościowy (bez mięsa) i ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do sytości). Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Po Mszy o 18:00 zapraszamy katechetów na wielkopostne spotkanie katechetyczne.
 • Dzisiaj po Mszy o 11:30 zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie przed I komunią. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 13 maja 2018 r. w dwóch grupach: godz. 9:00 klasy z SP nr 3: 3A, 3C, 3E, 3F (katecheta p. Monika Mączyńska); godz. 11:30 klasy z SP nr 3: 3B, 3D (p. Aldona Gutowska) z SP w Siedlinie 3A i 3B (p. Marzena Sadowska) oraz Lisewo.
 • Kolejne spotkanie dla bierzmowanych będzie za tydzień, 18 lutego, o godz. 16:00.
 • Spotkanie dla rodziców i dzieci przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych za dwa tygodnie, 25 lutego, po Mszy o 11:30.
 • W czwartek, 22 lutego, przypada 87. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie w Płocku. Z tej okazji organizowany jest wyjazd do Płocka. Zapisy i bliższe informacje u p. Elżbiety Jaśkiewicz, tel. 509-966-558.
 • Koło Przyjaciół Radio Maryja organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Wyjazd będzie 17 marca o godz.14:15 spod naszego kościoła. W programie: Msza św., Misterium Męki Pańskiej i zwiedzanie muzeum Kardynała Augusta Hlonda. Koszt 40 zł. Zapisy: Wojciech Paruszewski tel. 600-983-713, Dorota Bieniek tel. 536-638-697, Balbina Antoszkiewicz 23/662-28-98, Zakład Foto ul.15 sierpnia.
 • W naszej parafii organizowane są dwa cykle spotkań dla narzeczonych: jesienny i wiosenny. Najbliższa sesja (wiosenna) odbędzie się 25 lutego, 4,11,18 marca 2018. Narzeczeni uczestniczą w 4 ogólnych spotkaniach (dwa razy z księdzem, z psychologiem i doradcą życia rodzinnego), które odbywają się w niedziele w godz.  od 17:00 do 19:00 oraz dwóch konsultacjach w parach z doradcą życia rodzinnego. Zainteresowane pary, które pragną wstąpić w związek małżeński prosimy o zapisy w kancelarii lub u ks. Łukasza Chruściela (kom. 519101770, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Bliższe informacje na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym.
 • Zapowiedzi: Patryk Krystian Bukowski, kawaler, par. św. Maksymiliana i Małgorzata Magdalena Radomska, par. tut., zapowiedź 1; Łukasz Król, kawaler, par. tut. i Ilona Koścista z par. Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim, zapowiedź 1; Krzysztof Grzegorz Skowroński, kawaler, par. tut. i Magda Karolak, panna, par tut., zapowiedź 1; Sławomir Graczyk, kawaler, par. tut. i Aneta Kosobudzka, panna, par. tut., zapowiedź 1; Tomasz Aderek, par. św. Zygmunta w Warszawie i Daria Nowakowska, par. św. Stanisława BM w Sarbiewie, zapowiedź 1. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszej parafialnej gazetki Michał.

 

 • W styczniu do Pana odeszli: Władysława Szymborska (1929r.), Jan Zieliński (1946r.), Ryszard Jąderko (1967r.), Wojciech Jan Marczyński (1946r.), Halina Muszyńska (1930r.), Marianna Przetacka (1926r.), Krzysztof Ireneusz Bogucki (1959r.), Zdzisław Piotr Szymański (1955r.) i Jerzy Lewicki (1936r.). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies