Ogłoszenia parafialne - 4 marca 2018


  • Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17:00, a zaraz po nich Msza święta i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17:30. Zachęcamy zwłaszcza rodziców z dziećmi.
  • Dzisiaj o 17:00 w auli kolejne spotkanie dla narzeczonych.
  • W poniedziałek, 5 marca, prosimy o przynoszenie żywności, słodyczy i leków dla Polaków mieszkających na Wschodzie. Zbiórka w salce przy garażach w godz. 9:00 – 14:00.
  • Zachęcamy do udziału w konkursie o św. Stanisławie Kostce. Konkurs organizuje nasza Parafia. W pierwsze niedziele miesiąca, w gazetce „Michał” będą ukazywały się 3 pytania o św. Stanisławie. Odpowiedzi na podpisanych imieniem i nazwiskiem kartkach prosimy składać do skarbony przy ławce z gazetami lub bezpośrednio do p. Marzeny Sadowskiej przez dwa tygodnie (do 18 marca). Losowanie nagrody będzie w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy o 11:30. Szczegóły konkursu znajdziemy w „Michale” i na stronie internetowej parafii.
  • Koło Przyjaciół Radio Maryja organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Wyjazd będzie 17 marca o godz.14:15 spod naszego kościoła. W programie: Msza św., Misterium Męki Pańskiej i zwiedzanie muzeum Kardynała Augusta Hlonda. Koszt 40 zł. Zapisy: Wojciech Paruszewski tel. 600-983-713, Dorota Bieniek tel. 536-638-697, Balbina Antoszkiewicz 23/662-28-98, Zakład Foto ul.15 sierpnia.
  • W czwartek, 8 marca, o godz. 17:30 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Radia Maryja i jego słuchaczy.
  • Rozpoczęliśmy remont kaplicy na cmentarzu parafialnym. Przedstawiciele Zakładu Stolarskiego z Nowego Boryszewa k. Płocka dokonali pomiarów w celu zbudowania nowych ołtarzy, konfesjonału i ławek. Potrwa to kilka miesięcy. Prace obejmą również wykonanie posadzki granitowej, remont prezbiterium, malowanie, montaż nagłośnienia, ogrzewania i klimatyzacji. W przyszłości planujemy duszpasterskie wykorzystanie kaplicy przez wprowadzenie codziennych mszy św. i nabożeństw okresowych. Dalsze prace obejmą nowe alejki z kostki brukowej, zabudowę alei głównej pomnikami (zgodnie z ustaleniami z dzierżawcami pomników przy obecnej alei głównej) oraz wykonanie ogrodzenia cmentarza. Aby prace przebiegały bez przeszkód prosimy o uregulowanie opłat za dzierżawę grobów. Taca inwestycyjna w trzecie niedziele miesiąca będzie również przeznaczana na ten cel.
  • Zapowiedzi: Radosław Paczkowski, kawaler, par. tut. i Ewelina Kurnicka, panna, par. tut., zapowiedź 3; Paweł Budek, kawaler, par. tut. i Ewelina Agnieszka Klejnowska, panna, par. tut., zapowiedź 2; Bartosz Pawlak, kawaler, par. tut. i Olga Gerasik, panna, par. Cieksyn, zapowiedź 2; Przemysław Załęcki, kawaler, par. tut. i Anna Monika Kińska, panna, par. Joniec, zapowiedź 1; Emil Sopyła, kawaler, par. Łopacin i Monika Zając, panna, par. tut., zapowiedź 1; Tomasz Bartosik, kawaler, par. św. Piotra w Radomiu i Anna Cieślińska, panna, pa. tut., zapowiedź 1; Łukasz Podgórski, kawaler, par. tut. i Aleksandra Murzyn, panna, par. tut., zapowiedź 1. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej.
  • W lutym odeszły do Pana: Zenobia Wanda Policiak (ur.1932), Janina Piotrowska (ur.1945) i Barbara Krawczyk (ur.1932). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszej parafialnej gazetki Michał i wielkanocnych baranków Caritas (cena: 5 zł).

 

 

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies