Ogłoszenia parafialne - 11 marca 2018


 

  • Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17:00, a zaraz po niej Msza święta i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17:30. Zachęcamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Droga Krzyżowa i Msza św. 16 marca będzie w intencji małżeństw.
  • Za tydzień w niedzielę 18 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je pochodzący z naszej parafii o. Marek Bakierzyński, kapucyn pracujący obecnie w Rosji. Rekolekcje potrwają do środy 21 marca. Porządek Mszy św. każdego dnia jest niedzielny. Szczegółowy program wisi na tablicy ogłoszeń i będzie opublikowany w „Michale” za tydzień. Prosimy o modlitwę w intencji owoców rekolekcji.
  • Spotkanie dla rodziców, którzy w święta chcą chrzcić swoje dzieci będzie w Wielką Środę 28 marca po Mszy o 18:00.
  • Dzisiaj o 17:00 w auli kolejne spotkanie dla narzeczonych.
  • Koło Przyjaciół Radio Maryja organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Wyjazd będzie 17 marca o godz.14:15 spod naszego kościoła. W programie: Msza św., Misterium Męki Pańskiej i zwiedzanie muzeum Kardynała Augusta Hlonda. Koszt 40 zł. Zapisy: Wojciech Paruszewski tel. 600-983-713, Dorota Bieniek tel. 536-638-697, Balbina Antoszkiewicz 23/662-28-98, Zakład Foto ul.15 sierpnia.
  • Młodzież zapraszamy na wyjazd do Płocka na Niedzielę Palmową z Księdzem Biskupem. Wyjazd 25 marca o 13:00. Zbiórka przy kinie. Osoby niepełnoletnie muszą mieć przy sobie pisemną zgodę rodziców na wyjazd. Koszt: 10 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Rozpoczęliśmy remont kaplicy na cmentarzu parafialnym. Przedstawiciele Zakładu Stolarskiego z Nowego Boryszewa k. Płocka dokonali pomiarów w celu zbudowania nowych ołtarzy, konfesjonału i ławek. Potrwa to kilka miesięcy. Prace obejmą również wykonanie posadzki granitowej, remont prezbiterium, malowanie, montaż nagłośnienia, ogrzewania i klimatyzacji. W przyszłości planujemy duszpasterskie wykorzystanie kaplicy przez wprowadzenie codziennych mszy św. i nabożeństw okresowych. Dalsze prace obejmą nowe alejki z kostki brukowej, zabudowę alei głównej pomnikami (zgodnie z ustaleniami z dzierżawcami pomników przy obecnej alei głównej) oraz wykonanie ogrodzenia cmentarza. Aby prace przebiegały bez przeszkód prosimy o uregulowanie opłat za dzierżawę grobów. Taca inwestycyjna w trzecie niedziele miesiąca będzie również przeznaczana na ten cel.
  • Zapowiedzi: Paweł Budek, kawaler, par. tut. i Ewelina Agnieszka Klejnowska, panna, par. tut., zapowiedź 3; Bartosz Pawlak, kawaler, par. tut. i Olga Gerasik, panna, par. Cieksyn, zapowiedź 3; Przemysław Załęcki, kawaler, par. tut. i Anna Monika Kińska, panna, par. Joniec, zapowiedź 2; Emil Sopyła, kawaler, par. Łopacin i Monika Zając, panna, par. tut., zapowiedź 2; Marcin Ostrowski, kawaler, par. tut. i Justyna Ordak, panna, par.tut., zapowiedź 2; Tomasz Bartosik, kawaler, par. św. Piotra w Radomiu i Anna Cieślińska, panna, par. tut., zapowiedź 2; Łukasz Podgórski, kawaler, par. tut. i Aleksandra Murzyn, panna, par. tut., zapowiedź 2; Robert Szymański, kawaler, par. św. Maksymiliana w Płońsku i Marta Gołębiowska, panna, par. tut., zapowiedź 1. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszej parafialnej gazetki Michał oraz wielkanocnych baranków Caritas w cenie 5 zł.
  • Dziękujemy Panu Tadeuszowi Ziółkowskiemu za przekazanie w tym tygodniu naszej parafii swojej kolekcji wszystkich numerów gazetki „Michał”. Ten zbiór powstawał 25 lat. Pierwszy numer ukazał się 28 listopada 1993 roku.

 

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies