Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania - 1 kwietnia 2018


  • Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby otworzyli swoje serca i domy na światło Zmartwychwstałego Pana, który rozprasza ciemności grzechu i śmierci, nadaje sens wszelkiemu cierpieniu, odbiera smutek i łzy, kładzie przed nami nowe życie i zbawienie, a w sakramencie Eucharystii już teraz dzieli się z nami świętością i niebem. Dziękujemy za wszystkie życzenia jakie otrzymaliśmy i przekazujemy Wam pozdrowienia od duchownych, osób konsekrowanych i świeckich, a szczególnie misjonarzy, którzy z wdzięcznością wspominają odwiedziny w naszej parafii.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przez czytanie, śpiew, służbę przy ołtarzu zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Ks. Michałowi i młodzieży z KSMu i grupy bierzmowanych dziękujemy za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Rezurekcja będzie o 6:00, następnie Msze św. o 10:00, 11:30, 13:00 (chrzty), 16:00 i 18:00. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. według porządku niedzielnego. Za tydzień, z okazji Niedzieli Miłosierdzia, młodzież z naszego KSMu wystawi dramę, a po Mszy młodzież będzie do puszek zbierała datki na leczenie chłopca chorego na nowotwór.
  • Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. Msza będzie w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 18:00.
  • Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste rozpoczęcie dzieła będzie w Zwiastowanie NMP, które w tym roku z racji Wielkanocy przypada 9 kwietnia.
  • 9 czerwca odbędzie się zjazd ministrantów naszej parafii z okazji peregrynacji relikwii św. Stanisława Kostki. Do udziału w zjeździe zaproszeni są wszyscy ministranci, którzy na przestrzeni lat służyli w naszej parafii przy ołtarzu. Jeśli posiadają Państwo zdjęcia lub inne pamiątki dokumentujące waszą posługę w parafii prosimy o podzielenie się nimi - będą doskonałym materiałem na wystawę w naszym parafialnym muzeum w dzwonnicy. Niedługo zostaną wysłane zaproszenia do księży opiekunów Służby Liturgicznej w naszej parafii. Prosimy przesyłać tę informację drogą mailową i na Facebooku , by dotarła do jak najszerszej grupy osób. Spotkajmy się po latach przy ołtarzu na wspólnym dziękczynieniu, na pewno nie będziemy się nudzić, jeśli ktoś ma ciekawe propozycje prosimy o kontakt z ks. Łukaszem. Osoby, które chciałyby wesprzeć materialnie organizację zjazdu i imprez towarzyszących prosimy o wpłaty na konto podane w gazetce parafialnej. Darowizny na ten cel można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem MINISTRANCI; BANK SPÓŁDZIELCZY W PŁOŃSKU 09 8230 0007 0000 4965 2003 0001.
  • Przypominamy, że rozpoczęliśmy remont kaplicy na cmentarzu parafialnym. Przedstawiciele Zakładu Stolarskiego z Nowego Boryszewa k. Płocka dokonali pomiarów w celu zbudowania nowych ołtarzy, konfesjonału i ławek. Potrwa to kilka miesięcy. Prace obejmą również wykonanie posadzki granitowej, remont prezbiterium, malowanie, montaż nagłośnienia, ogrzewania i klimatyzacji. W przyszłości planujemy duszpasterskie wykorzystanie kaplicy przez wprowadzenie codziennych mszy św. i nabożeństw okresowych. Dalsze prace obejmą nowe alejki z kostki brukowej, zabudowę alei głównej pomnikami (zgodnie z ustaleniami z dzierżawcami pomników przy obecnej alei głównej) oraz wykonanie ogrodzenia cmentarza. Aby prace przebiegały bez przeszkód prosimy o uregulowanie opłat za dzierżawę grobów. Taca inwestycyjna w trzecie niedziele miesiąca będzie również przeznaczana na ten cel.
  • Zapowiedzi: Marcin Wodzyński, kawaler, par. tut. i Katarzyna Kubińska, panna, par. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach, zapowiedź 1. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszej parafialnej gazetki Michał.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies