Ogłoszenia parafialne - 3 czerwca 2018 (do użytku wewnętrznego)


* W najbliższy piątek do naszego dekanatu przybędą relikwie św. Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży. W tym roku przeżywamy 450. rocznicę Jego śmierci. Relikwie przybędą najpierw do parafii dziekańskiej pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi na Mszę powitania św. Stanisława Kostki w dekanacie, w piątek 8 czerwca o godz. 18:00 do parafii św. Maksymiliana w Płońsku.

Do naszej parafii relikwie przybędą w sobotę 9 czerwca o godzinie 19:00. Zapraszamy całe rodziny na Mszę powitania relikwii. Po Mszy młodzież poprowadzi czuwanie z nabożeństwem Drogi Światła. Zabierzmy ze sobą świece. Relikwie św. Stanisława będą w naszej parafii do niedzieli do godz. 16:00 kiedy będzie sprawowana Msza pożegnania. Program peregrynacji w dekanacie znajdziemy na plakatach i w naszej gazetce parafialnej. Zachęcamy, by wykorzystać czas przebywania relikwii Patrona Dzieci i Młodzieży w naszej parafii i dekanacie na szczególnie gorącą modlitwę za młode pokolenie Polaków.

Za tydzień, w niedzielę 10 czerwca, po każdej Mszy św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary, które przekażemy na duszpasterstwo młodzieży w diecezji płockiej jako owoc nawiedzenia naszej parafii przez relikwie św. Stanisława Kostki.

* Msza św. w intencji rolników z okazji poświęcenia pól odbędzie się dzisiaj o godz. 11:30. Mszy będzie przewodniczyć ks. kan. Roman Bagiński, były wikariusz naszej parafii, a obecnie Ekonom Diecezjalny. Z okazji 25-lecia kapłaństwa życzymy obfitości łask Bożych. Jednocześnie wyrażamy współczucie z powodu niedawnej śmierci Mamy Księdza Jubilata.

* Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy o 18:00.

* Zjazd ministrantów naszej parafii odbędzie się 9 czerwca. Tego dnia wieczorem rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w naszej parafii.

* Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 17 czerwca. Ulotki z informacją o Marszu znajdziemy m. in. w naszej parafialnej gazetce i na stoliku za ławkami.

* Koło Radio Maryja przy parafii św. Michała w Płońsku zaprasza na wyjazdy pielgrzymkowe do Obór i Częstochowy. Szczegóły w „Michale” i na plakatach.

* Zapowiedzi: Damian Skwarski, kawaler z par. św. Maksymiliana w Płońsku i Paulina Dymoska, panna z par. tut. zapowiedź 3. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej.

* Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki „Michał”.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies