Ogłoszenia parafialne 2 lutego 2020 roku ( do użytku wewnętrznego)


* W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

* W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć klasztory klauzurowe wrzucając ofiary do skarbon. 

* Dziś po Mszy św. O godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.

* W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

* W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: 8.00 -11.00, 15.00 - 18.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.

* Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego pisma parafialnego „Michał” i kalendarza parafialnego w cenie 6 zł.

* W związku z tym, że w naszej parafii pracuje o dwóch księży mniej niż w ubiegłym roku prosimy o wcześniejsze zamawianie intencji mszalnych ponieważ nie jesteśmy stanie przyjmować i odprawiać mszy św. w każdym wybranym terminie przez parafian z powodu braku wystarczającej liczby kapłanów.

* W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na dom dla dziewcząt uzależniony, który prowadzą s. Katarzynki 6842 zł. Za wsparcie siostry dziękują. 

* W dniu 4 marca 2020 roku odbędzie się wizytacja ks. Bp Piotra Libery w naszej parafii. Ks. Biskup będzie cały dzień w naszej parafii. Proszę przedstawicieli każdej wspólnoty, która jest w naszej parafii o przygotowanie sprawozdania z działalności i przekazania do księży do 16 lutego. 

* Zakończyła się wizyta duszpasterska. Chcemy podziękować wszystkim rodziną, które przyjęły kapłana z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za ofiary złożone, za życzliwość, otwartość serca, za wszystkie posiłki, za podwożenie. Bóg zapłać wszystkim za okazane dobro. Sprawozdanie z kolędy w najbliższą niedzielę.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies