Ogłoszenia parafialne - 9 lutego 2020 roku (do użytku wewnętrznego)


* We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

* W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

* W czwartek Koło Radia Maryja zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosić o nowe powołania do pracy w kościele także w naszej parafii. Na zakończenie różaniec w int. naszych kapłanów i Msza św.

* W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

* Pan Kościelny dziękuje serdecznie za złożone ofiary za kredę i kadzidło.

* Parafia św. o. Pio organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w terminie 20 - 26 czerwca 2020 bliższe informacje w tablicy ogłoszeń.

* Spotkanie katechetów naszej parafii w Środę Popielcową o godz. 19.00.

* Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej  parafii w 4 kolejne niedziele marca 8, 15, 22, 29. Kurs rozpocznie się 8 marca o g. 16.00 Mszą św. następnie uczestnicy przejdą do auli parafialnej.

* Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego pisma parafialnego „Michał” i kalendarza parafialnego w cenie 6 zł.

* W związku z tym, że w naszej parafii pracuje o dwóch księży mniej niż w ubiegłym roku prosimy o wcześniejsze zamawianie intencji mszalnych ponieważ nie jesteśmy stanie przyjmować i odprawiać mszy św. w każdym wybranym terminie przez parafian z powodu braku wystarczającej liczby kapłanów.

* W dniu 4 marca 2020 roku odbędzie się wizytacja ks. Bp Piotra Libery w naszej parafii. Ks. Biskup będzie cały dzień w naszej parafii. Proszę o zgłoszenie się do mnie rodziców księży, zakonników i sióstr zakonnych mieszkających na terenie naszej parafii oraz o napisanie przez przedstawicieli sprawozdań z grup działających w naszej parafii. 

* Osoby które zamówiły Mszę św. na 4 marca na godz. 18.00 proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

Kalendarz liturgiczny

Informujemy, że ta strona wykorzystuje pliki cookies, które dostarczają nam danych statystycznych o ruchu użytkowników. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Politykę cookies