Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa jest jedną z trzech gałęzi Dzieła Krwi Chrystusa w Polsce. Jej członkami są osoby świeckie, które biorą udział nie tylko w duchowości i działaniu Misjonarzy i Misjonarek Krwi Chrystusa, ale wspierają też życie Kościoła lokalnego, angażując się przede wszystkim w swoich parafiach.

Jak wygląda to w praktyce?

Odpowiadając na to pytanie przypatrzmy się Wspólnocie, która od kilkunastu lat istnieje w naszej parafii. Jako Wspólnota spotykamy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w pierwsze poniedziałki miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00. W pozostałe poniedziałki grupa spotyka się w auli parafialnej po wieczornej Mszy Świętej. Podczas spotkania jej członkowie rozważają Pismo Święte i modlą się w intencjach Kościoła i parafii. Zgłębiają również to, co ich scala, a jest to miłość do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Krwi, w której zawarta jest tajemnica życia. To właśnie Jezus, poprzez swoją Krew, odkupił ludzkość z grzechu i uwolnił z więzów śmierci. Dał nam nowe życie. Członkowie Wspólnoty przyjmując ten dar, pragną z radością dać Go innym. Ofiarować to, co Jezus dał ludziom poprzez ofiarę swojego życia - własną miłość. Wspólnota pragnie być otwarta na drugiego człowieka, a także na potrzeby parafii.

Jeśli masz pragnienie zgłębiać tajemnicę odkupienia, zapraszamy na spotkania Wspólnoty Krwi Chrystusa.