Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/plugins/system/maximenuckmobile/maximenuckmobile.php on line 97
I Komunia - Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/michalplonsk.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877

I Komunia

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej  w naszej parafii odbędzie się 13 września 2020 roku

Komunikat Wydziału Katechetycznego w sprawie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

Uprzejmie przekazuję, w porozumieniu z Biskupem Płockim, po konsultacjach z kapłanami i katechetami, mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostały przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii.
Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości.
Nową datę uroczystości ustala proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują.
Instrukcja o Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej przypomina, że „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”. W obecnej sytuacji tymczasowego zawieszenia w parafiach spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami, słowa te są szczególnie aktualne. W związku z tym prosimy rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary.

Płock, dnia 14 kwietnia 2020 r.

Ks. Marek Wilczewski
Dyrektor Wydziału Katechetycznego
Kurii Płockiej

Przygotowanie do I Komunii

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Spotkania formacyjne dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą będą się odbywały zazwyczaj w drugie niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30. Na bieżąco będą podawane inf. w ogłoszeniach parafialnych i na facebooku.

Jakie dokumenty dołączamy do deklaracji?

Miejsce chrztu

Miejsce zamieszkania

Potrzebne dokumenty

Deklaracja rodziców

inna parafia

Deklaracja rodziców  + zgoda z parafii

Deklaracja rodziców + akt chrztu

Deklaracja rodziców + akt chrztu + zgoda z parafii

Rodzice dziecka składają Deklarację Rodziców Dziecka do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Płońsku do 31 września 2019 r.

Po zapoznaniu się z wymaganiami, jakie Kościół i parafia stawia dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicom,

W poczuciu  odpowiedzialności za wychowanie religijne dziecka   Rodzice zobowiązują się do wypełnienia następujących warunków:

• W każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć razem z dzieckiem we Mszy świętej
  • Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu,
  • Systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Pierwszej Komunii
  • W miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach:
    • Różaniec (październik),
    • Roraty (Adwent),
    • Droga Krzyżowa (Wielki Post),
    • Nabożeństwa majowe (maj)
  • Wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia
  • Współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.