Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
2. Jutro, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie o 19.30 różaniec i o 20.00 Msza św. i procesja fatimska– serdecznie zapraszamy!
3. Jutro w poniedziałek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. ołtarz pierwszy Domowy Kościół, ołtarz drugi rzemieślnicy, trzeci ołtarz Koła Żywego Różańca, czwarta ołtarz mieszkańcy Bońk. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne.
5. W sobotę 18 czerwca pielgrzymka do Płocka ministrantów lektorów przedstawicieli scholi. Zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Wyjazd o godz.8.00 spod naszego Kościoła.
6. W następną niedzielę taca gospodarcza przeznaczona na renowację ołtarza głównego.
7. W następną niedzielę 19 czerwca o godz. 11.30 ks. Bartosz Rogowicz odprawi prymicje w naszej parafii otoczmy go naszą modlitwą.
8. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
9. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę zaangażowali się w festyn rodzinny, Bóg zapłać za dobre pomysły i pracę w organizację festynu.
10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia 25 czerwca dzieci komunijne i osoby chętna zapisy w kancelarii.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 25 czerwca bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
12. Dnia 10 lipca Kolo Radio Maryja zaprasza na wyjazd do Częstochowy do stóp Matki Bożej. Zbiórka przy kościele św Michała Archanioła o 5.45 wyjazd o 6.00.Koszt 70 -80 zł. Zapisy p.Wojtek tel 600 983 713 i w zakrystii.
13. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.