Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek, 16 czerwca, przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wyruszyliśmy ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy.
To dzień, bez względu na pogodę, zawsze najpiękniejszy i bardzo uroczysty – Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie i idzie z nami ulicami miasta, tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie. Drogi, którymi pędzą codziennie samochody, w tym jedynym dniu stają się miejscem publicznego wyznania wiary i uwielbienia Boga. To taki moment, kiedy przestrzeń powszedniego życia zostaje wyrwana ze swej codzienności i na chwilę uświęcona. Przypomnienie, że jest coś więcej niż sprawy doczesne. Podczas procesji w uroczystość Bożego Ciała uświadamiamy sobie na nowo prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie.
Ołtarze w tym roku przygotowali: pierwszy Domowy Kościół, drugi Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Płońsku, trzeci Koła Żywego Różańca, czwarty mieszkańcy Bońk.
Wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, asyście procesyjnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień był dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Więcej zdjęć…