Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Lipcowe nabożeństwo fatimskie 2022

13 lipca wierni licznie zgromadzili się na trzecim tegorocznym nabożeństwie fatimskim. Rozpoczęło się modlitwą różańcową poprowadzoną przez ks. dk Radka Pilśnika. Następnie miała miejsce Msza św. której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Rumiński a kazanie wygłosił ks. dk Radek.

Pokój na świecie zapanuje jedynie poprzez ludzi oddanych Maryi, odmawiających Różaniec – powiedziała Maryja 13 lipca 1917 r. podczas trzeciego objawienia fatimskiego. Maryja ukazała dzieciom wizję piekła, wezwała do poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i wskazała, że jeśli Jej słowa nie zostaną spełnione, to błędy Rosji rozprzestrzenią się po świecie.
– Każdy papież ostatnich dekad, od Piusa XII do Franciszka, mówi: „Grzechem stulecia jest utrata poczucia grzechu”. Odmowa nawracania się – przekonanie, że grzech nie ma znaczenia – leży u podstaw poważnych katastrof moralnych naszych czasów: od aborcji do handlu ludźmi, od epidemii pornografii po liczne brutalne przestępstwa. Ci, którzy nie widzą zła, robią straszne rzeczy – podkreślał ks. diakon.
Wizja piekła ukazana przez Matkę Bożą Fatimską była absolutnie niezbędnym skorygowaniem niedorzecznego oczekiwania, że wszyscy idziemy do nieba bez względu na wszystko. To prawda, że Bóg chce każdemu wybaczyć. Ale jedna rzecz Go może powstrzymać: brak naszego nawrócenia – dodawał.

Po Eucharystii przy śpiewie pieśni „Z dalekiej Fatimy“ wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Wspólna modlitwa zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Więcej zdjęć…