Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Święto Policji 2022

W piątek, 22 lipca odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w najstarszej płońskiej świątyni, w intencji policjantów i pracowników policji, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. kan. Janusz Rumiński, kapelan Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.
– Dziś stajecie przed Bogiem, prosząc o Jego wsparcie i błogosławieństwo. Niech On Bóg napełni wasze serca pokojem, niech pomoże odzyskać siły i uwierzyć, że Bóg nadal potrzebuje wspólników dobra wspólnego. On jest po Waszej stronie i wspiera was w tym, aby ostatecznie zło zostało pokonane przez dobro. Odniesienie do Boga jest potrzebne każdej formacji mundurowej – mówił ks. kapelan.
– Dziś Polska woła o stróżów prawa, którzy maja prawe sumienie i moralny kręgosłup. Woła o funkcjonariuszy, którzy są zdeterminowani, aby walczyć tylko ze złem. Woła o takich policjantów, którzy gotowi są do końca wypełnić rotę ślubowania i zaryzykować swoim zdrowiem, a nawet poświęcić swoje życie w obronie człowieka, który oczekuje pomocy. Potrzeba nieustannych formacji serc i umysłów, wielkiej mądrości, odpowiedzialności i samokontroli, tych którzy decydują się służyć w szeregach polskiej policji – podkreślał.
– Drodzy policjantki i policjanci, jesteście na pierwszej linii w zwalczaniu tego, co poniża godność człowieka. Wasza praca często niedoceniana, stawia was w centrum człowieczeństwa i ze względu na jej wielkie znaczenie, nie waham się nazywać jej misją, którą macie do wypełnienia z honorem i głębokim poczuciem obowiązku na rzecz człowieka i dobra wspólnego.
Niech modlitwa oraz Msza święta ofiarowana w intencji polskiej policji, naszej policji powiatowej będą wyrazem naszej wdzięczności za szlachetny charakter, wrażliwość waszych serc oraz zaangażowanie w obronę mienia, zdrowia i życia ludzkiego – dodawał.
– Wszystkim powołanym do służby w Policji życzę, aby wasze poświęcenie i zaangażowanie były należycie docenione. Niech Bóg współdziała z wami we wszystkim dla dobra naszej Ojczyzny i bezpieczeństwa jej mieszkańców, szczególnie naszego miasta i powiatu. Przychodźcie do Boga, utrudzeni i obciążeni, a On was obdarzy mądrością, doda wam siły do walki ze złem i obdarzy potrzebnymi łaskami. Niech wam Bóg błogosławi w waszej trudnej i ciężkiej pracy i dodaje sił na każdy dzień waszych relacji z innymi – zakończył ks. proboszcz.
Dalsze części uroczystości odbyły się na placu Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, gdzie zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie służbowe.