Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 roku

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza głównego. Za ofiary Bóg zapłać. 
  2. Dziś Dożynki Diecezji Płockiej, połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Somianka, Msza św. o godz. 11.00 sprawowana przez Księdza Biskupa Seniora Piotra. Serdecznie zapraszam Drogich Rolników i Osoby pracujące na rzecz rolnictwa, a także wszystkich, którzy są wdzięczni za trud i owoce pracy rolników, do udziału w uroczystościach dożynkowych.
  3. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy 27 sierpnia, więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  5. Zapraszamy młodzież naszej parafii na II Młodzieżową Płońską Pieszą Pielgrzymkę z Płońska do Czerwińska 10 września. Bliższe informacje na plakacie i stronie Facebook naszej parafii. 
  6. Zapraszamy na 9 Międzynarodowy Festiwal Organowy św. Michała Archanioła w Płońsku, na który składa się cykl koncertów organowych organizowanych w ramach 17 Dni Patrona Miasta. Koncerty odbędą się w naszym kościele w dniach 4, 11, 18 września o godz. 17.00. Kierownictwo artystyczne dr Adam Sadowski, prowadzenie ks. dr Marcin Sadowski.  
  7. Przypominamy, że w naszej parafii istnie Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy do zapisywania się na adorację, adoracja w naszej świątyni od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00. Zapraszamy aby wstępować do naszego kościoła i w ciszy trwać przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 od poniedziałku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego – zapraszamy. 
  8. Kancelaria parafialna w wakacje czynna poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 16.00-17.45 i sobota 8.00-9.00. W sprawach pogrzebu po każdej Mszy Świętej.