Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXV Niedziela Zwykła – Uroczystość św. Stanisława Kostki – 18 września 2022

1. Dziś Uroczystość Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Do skarbon przed kościołem możemy złożyć ofiary na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
3. Dziś na godz. 11.30 zapraszamy dzieci klas IV na pierwsze spotkanie przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
4. Dziś o godz. 16.00 uczniowie klasy II szkół średni mają spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
5. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na koncert organowy Historia fisharmonii i puzonu.
6. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza głównego. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Jutro w poniedziałek o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin.
8. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się modlitwą wynagradzając – błagalną Różańcowe Jerycho przed Najświętszym Sakramentem od 20 do 21 września w godz. od 12.00 do 12.00.
9. Sanktuarium Królowej Nieba w Koziebrodach zaprasza 24 września na II Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn. Więcej informacji na plakacie.
10. Trwamy w przygotowaniu do odpustu patrona naszej parafii i miasta, codziennie o godz. 17.45 jest nowenna do św. Michała Archanioła. W sobotę 24 września w wigilię uroczystości zapraszamy na godz. 20.30 na Plac 15 sierpnia skąd wyruszymy procesyjnie z figurą św. Michała Archanioła do kościoła na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, na którym będzie nałożenie Szkaplerza Świętego Michała. Osoby, które chcą przyjąć szkaplerz proszone są o zgłoszenie się do zakrystii. Proszę o przyjście Rycerzy Jana Pawła II, Męski Różaniec, Wojowników Maryi, Harcerzy. Od godz. 21.00 nocne czuwanie. Plan czuwania wywieszony w gablocie. Główne uroczystości w niedzielę 25 września o godz. 11.30 uroczysta Msza św. o błogosławieństwo Boże dla władz miejskich i wszystkich mieszkańców miasta i parafii. Proszę asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, Rycerzy Jana Pawła II, Harcerzy. Po Mszy św. festyn miejski na „Rutkach”.
11. W niedzielę 25 września młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po każdej Mszy Świętej rozprowadzać będzie „Michałki” – własnoręcznie wykonane ciasteczka w kształcie aniołków z biblijnymi cytatami. Młodzi swoją inicjatywą nawiązują do obchodzonego tego dnia Odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Zachęcamy do podtrzymania naszej parafialnej tradycji i wsparcia młodzieży. Środki z akcji przeznaczone zostaną na cele statutowe i formacyjne.
12. W naszej parafii powstało Rejonowe centrum przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Lisbona 2023. Zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
13. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30, dzieci będą otrzymywały karteczki uczestnictwa we Mszy św., a młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
14. Zapraszamy dzieci, które śpiewają do scholii parafialnej spotkania w sobotę o godz. 11.00, zapraszamy młodzież do zespołu spotkania w sobotę o 9.30.
15. Zapraszamy chłopców, którzy chcą być ministrantami by zgłosili się do ks. Mariusza.
16. Spowiedź w każdy piątek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00.
17. Przypominamy, że w naszej parafii jest adoracja od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00. Zapraszamy aby wstępować do naszego kościoła i w ciszy trwać przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 od poniedziałku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18. W dniu 1 października organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy i informacje u ks. Michała
19. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.