Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 roku

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej parafii i miasta Płońska. Przewodniczy tym uroczystościom i kazania głosi ks. Krzysztof Ruciński Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Msza św. w intencji parafii i miasta o godz. 11.30, na koniec Mszy św. Procesja eucharystyczna, proszę asystę i dzieci sypiące kwiatkami. Od godz. 13.00 rozpoczyna się festyn miejski na „Rutkach”
 2. Dziś młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po każdej Mszy Świętej rozprowadza  „Michałki” – własnoręcznie wykonane ciasteczka w kształcie aniołków z biblijnymi cytatami. Młodzi swoją inicjatywą nawiązują do obchodzonego tego dnia Odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Zachęcamy do podtrzymania naszej parafialnej tradycji i wsparcia młodzieży. Środki z akcji przeznaczone zostaną na cele statutowe i formacyjne.
 3. Nasza parafia włącza się w inicjatywę Koronka na ulicach Miast Świata w środę 28 września o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną koronkę przy rondzie ul. Kopernika i Płocka, oraz ul. Wyszogrodzka naprzecie sklepu Vigar.  
 4. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
 5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dorośli od poniedziałku do piątku o 17.15, w soboty o 7.30, w niedzielę o 17.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
 6. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30 różaniec i o godz. 8.00 Msza św.  – serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Smardzewa.
 8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30
 9. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński zapraszamy na spotkania dla narzeczonych. Spotkania rozpoczną się w sobotę, 8 października o godz. 9.00 w auli parafialnej. Zapisy z kancelarii.
 10. Z powodu małego zainteresowania odwołujemy planowaną na 1 października pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. 
 11. W ostatnią niedzielę na renowację ołtarza głównego złożono 8041 zł. Za ofiary Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiary indywidualne składane na ten cel.
 12. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30, dzieci będą otrzymywały karteczki uczestnictwa we Mszy św., a młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
 13. Zapraszamy dzieci, które śpiewają do scholii parafialnej spotkania w sobotę o godz. 11.00, zapraszamy młodzież do zespołu spotkania w sobotę o 9.30.
 14. Zapraszamy chłopców, którzy chcą być ministrantami by zgłosili się do ks. Mariusza.
 15. Od 20 października w naszej parafii przez 12 kolejnych czwartkowych wieczorów (z przerwą świąteczno-noworoczną) odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary. Jest to forma rekolekcji, przez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego.
 16. Spowiedź w każdy piątek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00.   
 17. Przypominamy, że w naszej parafii jest adoracja od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00. Zapraszamy aby wstępować do naszego kościoła i w ciszy trwać przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 od poniedziałku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
 18. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Jest już Kalendarz Rolników cena 32 zł.