Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Św. Michale Patronie nasz…- odpust parafialny

W niedzielę, 25 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci św. Michała Archanioła, patrona parafii i miasta. Sumie odpustowej z udziałem władz samorządowych, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Krzysztof Ruciński, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
W Słowie skierowanym do wiernych ks. Krzysztof podkreślał, że dzisiaj bardzo potrzebujemy tego słowa ,,Któż jak Bóg’’. Michał to archanioł, którego wierni przyzywają w walce z siłami zła, z ciemności, ale jest także tym, który nam pozwala odnajdywać wewnętrzne światło, byśmy wiedzieli, jak iść i dokąd iść. To także obrońca Kościoła katolickiego, którego jest stróżem.
Jaki więc jest ten Kościół, autentyczny prawdziwy, za którym wielu z was będących w kościele tęskni. W poszukiwaniu prawdziwego oblicza Kościoła musimy unikać skrajności a pozbędziemy się nieporozumień. W Kościele swoje miejsce znajdą wszyscy ludzie dobrej woli, znajdzie odbicie każdy fragment Ewangelii. W kościele nie jesteśmy menadżerami, którzy konkurują ze sobą, ale mamy być braćmi, różnorodni w jedności – zaznaczał.
Kaznodzieja zwracał uwagę na to, że dzisiaj potrzeba przejrzystości w Kościele, a do tego potrzebny jest przede wszystkim wiarygodny styl życia. Wiarygodność budzi życie proste i skromne, troska o ludzi chorych, potrzebujących pomocy oraz ludzie przejrzystego serca: może o wiele mniej jest ważne to, co robimy, ile robimy, a ważniejsze jest to, czy jesteśmy w tym, co robimy wiarygodni. Wiarygodność budzą ludzie życzliwi, ludzcy, pomocni, otwarci.
Dlatego dzisiaj, kiedy modlimy się za parafię, i za miasto , módlmy się także o miłość do Kościoła, za przyczyną św. Michała Archanioła, obrońcy i stróża Kościoła. Módlmy się także, abyśmy byli świadkami Jezusa tam gdzie On nas stawia – zakończył ks. Krzysztof.
Na zakończenie omówiona została litania do św. Michała oraz odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Więcej zdjęć…