Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Nabożeństwo różańcowe

Matka Boża w Lourdes, w Fatimie, w Guadelupie, w Gietrzwałdzie i… w wielu innych miejscach objawień prosiła dzieci: „odmawiajcie różaniec”. „Na różańcu możecie sobie tak wiele łask wyprosić”.
Zapraszamy na codzienną wspólną modlitwę różańcową.
– dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30
– dorośli – od poniedziałku do piątku – godz. 17.15
– w soboty – godz. 7.30
– w niedzielę – godz. 17.15

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

Przesuwając w dłoniach paciorki Różańca zwracamy się do Maryi, aby szła z nami przez ziemskie etapy życia Jezusa i odsłaniała cały wymiar tajemnicy. Ta, którą Archanioł Gabriel nazwał „Błogosławioną”, jest zarazem Oblubienicą Ducha św. Kiedy zwracamy się do Niej w modlitwie, Maryja odmawia ją razem z nami i jednocześnie wstawia się w naszych intencjach, przed Tronem Bożym. Wiedząc, iż Syn niczego nie odmówi Tej, którą tak bardzo ukochał na ziemi, możemy być pewni najlepszego orędownictwa w niebie.
Ta przedziwna w swej sile modlitwa, niewątpliwie zmienia całe rodziny i jednocześnie wychowuje każdego z osobna do pogłębionego życia duchowego.