Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 roku

 1. Dziś liczenie liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św. Liczą nas harcerze, którym dziękujemy.
 2. Dziś odbywa się kwesta do puszek na budowę kościoła w parafii św. o. Pio w Płońsku.
 3. Dziś o godz. 11.30 dzieci klas III mają spotkanie przygotowujące do I Komunii św. 
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00  młodzież z KSM będzie prowadzić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach złożonych na ołtarzu św. Stanisława Kostki.
 5. Od dziś przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych oraz na Msze św. na przyszły rok 2023.
 6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie lektorów. 
 7. W czwartek 13 października o godz. 19.30 nabożeństwo fatimskie, zapraszamy.
 8. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty. 
 9. W październiku obchodzimy Światowy Dzień Dziecka Utraconego w tym dniu otaczamy modlitwą Rodziców których Dziecko odeszło zbyt wcześnie, którego niedane było przytulić i wspólnie przejść przez życie. W piątek 14 października o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. po której złożymy urnę z prochami Dzieci w grobie-pomniku. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 10. W następną niedzielę o godz. 11.30 dzieci klas IV mają spotkanie przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. 
 11. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00  młodzież klas II ma spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
 12. W następną niedzielę trzecią miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na renowację ołtarza głównego.
 13. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. 
 14. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dorośli od poniedziałku do piątku o 17.15, w soboty o 7.30, w niedzielę o 17.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
 15. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 16. Kancelaria Parafialna od października czynna: w poniedziałek i piątek od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45, we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.45, w sobotę od 8.00 do 9.00.  W środę kancelaria nieczynna.                               
 17. Od 20 października w naszej parafii przez 12 kolejnych czwartkowych wieczorów (z przerwą świąteczno-noworoczną) odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary. Jest to forma rekolekcji, przez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego.
 18. W dniu 1 października p. Kościelny Tadeusz Sawicki złożył rezygnację z funkcji kościelnego w związku z tym poszukujemy osoby na to stanowisko. Chętni mogą zapoznać się z naborem wywieszonym w gablocie i na Facebooku. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 20 października bieżącego roku. 
 19. W związku ze zbliżającymi się przygotowaniami do Wszystkich Świętych, zwracam się do wszystkich z apelem i życzliwą prośbą: JEŚLI MOŻESZ, ZABIERZ ZE SOBĄ ŚMIECI DO DOMU. Każdy z nas płaci stałą kwotę za odbiór odpadów w swoich domach, Parafia  zaś płaci od ilości śmieci. Jest to koszt  nawet  kilkudziesięciu tysięcy złotych  miesięcznie, szczególnie w tym jesiennym okresie.
 20. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Jest już nasz kalendarz parafialny w cenie 10 zł.  Jest Kalendarz Rolników cena 32 zł