Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Pogrzeb Dzieci Utraconych.

W piątek, 14 października w kaplicy cmentarnej w Płońsku, odbył się kolejny pogrzeb Dzieci Utraconych.
Mszy św. przewodniczył ks. Tadeusz Kulesza z parafii św. Maksymiliana Kolbego w koncelebrze z ks. Michałem Łuczką z parafii św. Michała Archanioła w Płońsku. Na pogrzebie obecny był także ks. proboszcz Tomasz Markowicz z parafii św. ojca Pio w Płońsku.
Wspólną modlitwą pragnęliśmy ogarnąć wszystkie Dzieci zmarłe przed narodzeniem, ich Rodziców i Wszystkich, którzy cierpią z powodu przedwczesnej śmierci dzieci. Więcej zdjęć…

,,Panie Boże, Dawco Życia Ty powołałeś do życia nasze drogie dziecko i wezwałeś je do siebie. Dziękujemy Ci za dar jego poczęcia. Trudno mam zrozumieć, dlaczego nasze dziecko żyło tak krótko. Trudno zrozumieć, dlaczego to spotkało właśnie nas. Ty widzisz nasz ból, łzy i cierpienie. Tęsknimy za naszym dzieckiem, za tym by je dotknąć, ucałować, pobłogosławić, by się z nim przywitać. Wszystkie nasze bóle, tęsknoty, pragnienia i pytania bez odpowiedzi, składamy Tobie przez ręce Maryi, naszej Matki. Ulecz ranę naszych serc, wlej w nas pokój i miłość, byśmy złączeni bólem rozstania z dzieckiem, zwrócili się jeszcze bardziej ku sobie jako małżonkowie, wspierając się wzajemnie. Wierzymy, że nasze dziecko jest blisko Ciebie i że spotkamy się z nim w wieczności”. Amen.