Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 30 października 2022 roku

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego i dbają o ten dom Boży. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej młodzież rozprowadza znicze. Dochód przeznaczony jest na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. 
 3. Dziś Marsz Wszystkich Świętych. Dzieci przebrane w stroje świętych gromadzą się na parkingu przy Banku Spółdzielczym w Płońsku o godz. 11.15. Następnie przejdziemy wszyscy do kościoła. 
 4. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyście poświęcimy opłatki, które Pan Organista zaniesie do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty, który jest pracownikiem naszej parafii i przez cały rok wiernie nam służy. Pan Organista rozpocznie rozprowadzanie opłatków od 3 listopada (czwartek) od 19.00 – Grunwaldzka 8a, 8b, 4 listopada (piątek) od 11.00 – Ślepowrony, od 19.00 Grunwaldzka 8c, 8d, 5 listopada (sobota ) od 9.00 – Bońki, od 19.00 Grunwaldzka 8e, 8f., 
 5. Jutro 31 października, o godz. 18.00 Msza św. po której przejdziemy wspólnie na cmentarz parafialny odmawiając różaniec za naszych zmarłych, proszę o przyniesienie lampionów by potem postawić je na grobach zmarłych. Nie ma różańca o 17.15. Różaniec dla dzieci o 16.30 
 6. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 7.00, 8.30, 10.00. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Kopernika różaniec za zmarłych o 10.30 z wypominkami, o 11.30. procesja na cmentarzu i po niej Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.zwracam się do wszystkich z apelem i życzliwą prośbą: JEŚLI MOŻESZ, ZABIERZ ZE SOBĄ ŚMIECI DO DOMU. 
 7. W środę  2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Kopernika o godz. 15.30 koronka i wypominki i o 16.00 Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym Zaduszki płońskie będziemy modlić się za dusze zmarłych w ostatnim roku i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
 8. Na cmentarzu komunalnym procesja i Msza święta 1.XI o godz. 10.00 ; natomiast 2. XI – Msza św. i wypominki jednorazowe ( cmentarz komunalny ) godz. 18.00.
 9. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne. Przez cały rok, w każdy pierwszy dzień miesiąca o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Prosimy zamawiać Msze św. szczególnie rocznicowe na następny rok. 
 10. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św.
 11. Zapraszamy w czwartek na godz. 18.45 na Rekolekcje Seminarium Odnowy Wiary. 
 12. 4 listopada o godz. 14.00 z inicjatywy Stowarzyszenia „Idziemy na spacer” i naszej parafii, przy pomocy Burmistrza Płońska i MOPS-u zostanie na terenie przy kościelnym otwarta „Szafa Społeczna u św. Michała” do której będzie można wkładać produkty i dzielić się z innymi.  
 13. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca nabożeństwa w tradycyjnych godzinach. W sobotę piesza pielgrzymka do Smardzewa 
 14. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.30.
 15. W następną niedzielę 6 listopada, w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku o godz. 10.30, będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców. Po liturgii (jeśli pogoda na to pozwoli) modlitwa na cmentarzu katolickim. Zaprasza duszpasterstwo nauczycieli w Płońsku.
 16. W ubiegła niedzielę na misje złożyliśmy 2186 zł, za złożone ofiary dziękujemy.  
 17. Planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 13-20 lutego 2023r. Informacje u ks. Michała. 
 18. Na stronie parafialnej i na Facebooku parafialnym znajduje się internetowa wyszukiwarka grobów i osób pochowanych na płońskim cmentarzu parafialnym, która pozwala odszukać miejsce pochówku osoby zmarłej oraz przypomina o rocznicach śmierci.
 19. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Jest już nasz kalendarz parafialny w cenie 10 zł.  Jest Kalendarz Rolników cena 32 zł  
 20. W imieniu Księży pracujących w naszej parafii, całej Wspólnoty Parafialnej i Swoim, mam zaszczyt podziękować Panu Kościelnemu Tadeuszowi Sawickiemu za zaangażowanie, podejmowany przez 14 lat trud niełatwej pracy kościelnego, za cierpliwość i okazywane serce. Dziękuję za codzienne  poranne otwieranie kościoła, o towarzyszenie przy sprawowaniu sakramentów, za dbanie o zieleń i czystość wokół kościoła. Życzę, aby nowy rozdział życia, który właśnie Pan rozpoczyna, był czasem radosnym, upływającym w szczęściu i zdrowiu. Jednocześnie, aby był czasem realizacji zamierzeń i planów, które z braku czasu odkładane były na później. Życzę z okazji imienin, które Pan przeżywał w piątek Błogosławieństwa Bożego, a Najświętsza Maryja Panna niech wyprasza potrzebne łaski.