Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Druga Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca adoracja po Mszy św. o godz. 11.30.
2. Dziś po raz dwudziesty trzeci obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci po Mszy św. Otrzymują paczki roratne. Prosimy o wsparcie i zaangażowanie sponsorów w robieniu paczek adwentowych dla dzieci.
4. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
6. Zapraszamy w czwartek na godz. 18.45 na Rekolekcje Seminarium Odnowy Wiary.
7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
8. W dniu 8 grudnia jest organizowana pielgrzymka do Niepokalanowa. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
9. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały od niedzieli do wtorku.
10. W następną niedzielę o godz. 11.30 spotkanie dzieci klas III i IV
11. W następną niedzielę o godz. 16.00 spotkanie I i II klas szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania.
12. W następną niedzielę po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez KSM w intencjach złożonych na ołtarzu św. Stanisława.
13. Za tydzień o godz. 16.00 spotkanie Rejonowego Centrum SDM.
14. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Sylwestra na Jasną Górę, bliższe informacje w tablicy ogłoszeń.
15. Podczas kiermaszu ciast, który zorganizowano 13 listopada w naszej parafii zebrano 8000 zł na leczenie p. Beaty Chmury. Dziś koleżanki Beaty prowadzą kiermasz w hali sportowej w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kopernika. Można tam wesprzeć pomoc dla p. Beaty.
16. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne. Przez cały rok, w każdy pierwszy dzień miesiąca o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Prosimy zamawiać Msze św. szczególnie rocznicowe na następny rok
17. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Jest nasz kalendarz parafialny. Jest Kalendarz Rolników. Są świece Caritas.
18. Program roznoszenia opłatka: 05 grudnia poniedziałek od 10.00 Skarżyn od 19.00 Wspólna, Słoneczna, 06 grudnia wtorek od 19.00 Poprzeczna, Generała Maczka, 07 grudnia środa od 16.00 Targowa, 08 grudnia czwartek od 19.00 Broniewskiego, 09 grudnia piątek od 19.00 Konopnickiej, 10 grudnia sobota od 9.00 Plac 15 – Go Sierpnia, Pułtuska, Przechodnia, od 11.00 Rutkowskiego, Zduńska, Sportowa, Kopernika od 14.00 Warszawska od świateł do stacji paliw, Krzywa Rzemieślnicza, Od 17.00 ul. Składowa, Kolejowa.