Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Czwarta Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022

1. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza głównego.
2. Dziś o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Płońska przedstawią jasełka.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich członków wspólnot na wspólny opłatek do kościoła.
4. Dziś harcerze ZHR po Mszach św. rozprowadzają siano na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na organizację zimowiska.
5. Zapraszamy na ostatni tydzień rorat codziennie o godz. 7.00.
6. W poniedziałek o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin.
7. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Pierwsza Pasterka w sobotę 24 grudnia dla dzieci o godz. 21.00, o godz. 23.15 młodzież KSM przedstawi jasełka, a o godz. 24.00 Pasterka dla dorosłych. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
8. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze w porządku niedzielnym.
9. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
10. Na stronie internetowej parafii można rezerwować i zamawiać Msze św. na następny rok, są pokazane wolne terminy, a także są wszystkie zamówione Msze św. Można sprawdzić swoje zamówione Msze św. Zachęcamy do korzystania z tej metody.
11. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków. Wszystkim parafianom serdecznie dziękuję za mile i życzliwe przyjęcie, a za wszystkie otrzymane ofiary składa serdeczne BÓG ZAPLAĆ ! Opłatki można jeszcze nabyć u Pana organisty po Mszach Świętych.
12. Od dzisiaj pan Wojciech pełniący funkcję kościelnego rozprowadzać będzie po Mszach świętych za ławkami wodę święconą, kadzidło i kredę niezbędne podczas kolędy. Ofiary z tego tytułu stanowią wynagrodzenie za jego posługę. Za otrzymane ofiary składa staropolskie Bóg zapłać.
13. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Jest nasz kalendarz parafialny. Jest Kalendarz Rolników. Są świece Caritas.

Zaraz po świętach od 28 grudnia rozpoczynamy wizytę kolędową w rodzinach naszej parafii. Chcemy iść do każdej rodziny z błogosławieństwem Bożym i pokojem, który przyniósł Nowonarodzony Bóg. Z takim błogosławieństwem chcemy dotrzeć do wszystkich rodzin naszej parafii. Tradycyjnie prosimy transport dla księży szczególnie na wioskach. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, ale jednocześnie prosimy dokładnie wsłuchiwać się w kolejność wizyty oraz o której godzinie kolęda się rozpoczyna. Proszę sołtysów o pomoc w zorganizowaniu i ustaleniu kolejności kolędy w swoich wioskach.
Plan kolędy jest następujący:
Środa 28 grudnia od godz. 9.00 – Siedlin – (3 ks.), Raźniewo – (1 ks.)
Czwartek 29 grudnia od godz. 9.00 – Skarżyn – (2 ks.), Żurawin – (1 ks.). Ślepowrony – (1 ks.).
Od godz. 15.30 – ul. Rutkowskiego – (2 ks.), ul Zduńska i Przechodnia, następnie Jędrzejewicza -(1 ks.), ul. Gen. Maczka (1 ks.)
Piątek 30 grudnia od godz. 9.00 – Strubiny (1 ks.), Strachowo (1 ks.), Strachówko (2 ks.)
Sobota 31 grudnia od godz. 9.00 – ul. Popiełuszki bloki 4 (1 ks.), 6 (1 ks.), 8 (1 ks.), 10 (1 ks.).
Poniedziałek 2 stycznia od godz. 15.30 – ul. Podmiejska, ul. Rzemieślnicza, ul. Warszawska od końca str. nieparzysta (1 ks.), ul. Warszawska str. nieparzysta od początku (1 ks.), ul. Warszawska str. parzysta od końca stronę rynku (1 ks.).