Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2022

1. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzę wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
2. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku zrobili dekorację świąteczną w kościele i wokół kościoła. Bóg zapłać za waszą pracę i zaangażowanie.
3. Jutro 26 grudnia, drugi dzień świąt taca składana WSD w Płocku.
4. W czwartek 29 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy o uzdrowienie przez św. Michała Archanioła.
5. W piątek 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo całych rodzin o godz. 18.00.
6. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
7. W następną niedzielę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
8. Uroczystość Trzech Króli w naszej parafii będzie wyglądać następująco: o godz. 11.00 gromadzimy się przy Miejskim Centrum Kultury przy ul. Płockiej przejdziemy w barwnym korowodzie do naszego kościoła na Mszę świętą. Prosimy bardzo, aby dzieci i dorośli przebrali się za postaci z Bożego Narodzenia lub założyli korony. Po Mszy świętej zapraszamy na wspólne kolędowanie i poczęstunek.
9. W ostatnią niedzielę na renowacje ołtarzy z tacy wpłynęło 8496 zł. Za ofiary Bóg zapłać.
10. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał, jest do nabycia nasz kalendarz parafialny .
11. Pan Kościelny za ławkami rozprowadza kredę, kadziło i wodę święconą.
12. Zaraz po świętach rozpoczynamy wizytę kolędową w parafii. Chcemy iść do każdej rodziny z naszej parafii z błogosławieństwem Bożym i pokojem, który przyniósł Nowonarodzony Bóg. Tradycyjnie prosimy transport dla księży szczególnie na wioskach. Program kolędy jest w internecie i wywieszony w gablocie parafialnej. Proszę sołtysów o pomoc w zorganizowaniu i ustaleniu kolejności kolędy w swoich wioskach. Plan kolędy jest następujący:
Środa 28 grudnia od godz. 9.00 – Siedlin – (3 ks.), Raźniewo – (1 ks.)
Czwartek 29 grudnia od godz. 9.00 – Skarżyn – (2 ks.), Żurawin – (1 ks.). Ślepowrony – (1 ks.).
Od godz. 15.30 – ul. Rutkowskiego – (2 ks.), ul Zduńska i Przechodnia, następnie Jędrzejewicza -(1 ks.), ul. Gen. Maczka (1 ks.)
Piątek 30 grudnia od godz. 9.00 – Strubiny (1 ks.), Strachowo (1 ks.), Strachówko (2 ks.)
Sobota 31 grudnia od godz. 9.00 – ul. Popiełuszki bloki 4 (1 ks.), 6 (1 ks.), 8 (1 ks.), 10 (1 ks.).
Poniedziałek 2 stycznia od godz. 15.30 – ul. Podmiejska, ul. Rzemieślnicza, ul. Warszawska od końca str. nieparzysta (1 ks.), ul. Warszawska str. nieparzysta od początku (1 ks.), ul. Warszawska str. parzysta od końca stronę rynku (1 ks.).